Ledecký psal vánoční song v letním parnu a s nohama v lavoru

| Autor: Korzo | Rubrika: Kultura

Zima je pro Janka Ledeckého (48) tím nejkouzelnějším ročním obdobím. Rád lyžuje, zrekonstruoval penzion ve Špindlerově Mlýně a dokonce natočil své slavné "Sliby se maj plnit o Vánocích".


Hit ovšem napsal pod slunečníkem ve třicetistupňovém horku s nohama namočenýma v lavoru se studenou vodou."Když jsem tu věc psal, byl rok 1993. Na mém albu vyšla ale až v roce 1996. Přišli za mnou tehdy Běloušek s Mrázem z vydavatelství, že potřebují písničku na nějaké vánoční album. Řekl jsem, že jo, ale že potřebuji mít vánoční atmosféru," vzpomíná zpěvák.Běloušek s Mrázem za ním zavítali v létě na chalupu a donutili ho ve třiceti stupních tepla dát si nohy do lavoru se studenou vodou, aby si připomněl zimu.K tomu mu nosili vinné střiky až do chvíle, než písničku ve vedru pod slunečníkem dopsal. Jde prý asi o jedinou skladbu, kterou Ledecký napsal z donucení.Z písničky je již legenda. Janek její slávu vůbec nečekal, ale její obliby si moc váží.Na léto se rodina Ledeckých vždy vypraví k moři.

"Jsme jako nomádi, kompletně všichni se stěhujeme na měsíc k moři. Všichni máme surfová prkna, letos budeme mít dvanáct plachet a úplně kompletní výbavu. Děti totiž dorostly, a tak se rveme o správnou velikost, abychom byli všichni spokojení," vysvětluje Ledecký.Janek ve Špindlerově Mlýně navíc zůstává do jara. Má tam nahrávací studio, kde loni v létě dopsal po dvouleté práci divadelní kus podle Shakespearova Othella s názvem Iago."Vyhecoval mě k tomu americký režisér Robert Johanson, s nímž jsme dělali světovou verzi Hamleta. Hledali jsme společně způsob, jak to převyprávět, aby nás to bavilo. Vše jsme přesunuli do současnosti a rasový konflikt překopali do náboženského.Takže Othello je muslimský velitel zvláštních jednotek na Středním východě a zvláštní jednotky jsou placené křestansko-židovsko-arabskými olejáři. V září bude v Praze premiéra," dodává Ledecký.

ČTĚTE TAKÉ:
Radim Uzel: Dárek ze sexshopu? Proč ne?
STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU


Komentáře

Komentářů celkem: 1
Kdo umí - umí...... Blanka+Kubicek 6. 1. 2011 | 13:10

Další články z rubriky

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

1. 8. 2016 | V 90. letech usedaly před televizní obrazovky miliony lidí po celém světě, aby se dozvěděly, jak…

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

20. 7. 2016 | Velmi dojemné video v posledních dnech ovládá sociální sítě. Trailer k letošním paralympijským hrám…