Leona Machálková oslaví narozeniny v Retro Music Hall

| Autor: Jana Henychová | Rubrika: Kultura

Narozeninový koncert zpěvačky Leony Machálkové s názvem „Podruhé dvacet“ se uskuteční v úterý 12. června v Retro Music Hall (Francouzská 4, Praha 2). Leona vystoupí se svojí stálou kapelou a zazpívá si se svými hosty – Bárou Basikovou, Petrem Kolářem, Karlem Černochem, Monikou Absolonovou a Dashou. Koncert začíná v 20:00 hodin.

Leona Machálková je známa veřejnosti především z muzikálových rolí. Od roku 1993 účinkovala ve velkých muzikálech jako Anita v Bernsteinově „West Side Story“ Máří Magdaléna v „Jesus Christ Superstar“, Adriana a Sandra, později také Lorrein v „Draculovi“ a Norma v „Misi“. Alternuje roli Eponine v Bídnících a ztvárnila hlavní roli Angeliky ve stejnojmenném muzikálu, který od letošního března uvádí pražské divadlo Broadway.

Spolupracovala s Ondřejem Soukupem a Ivanem Hlasem na nahrávkách pro film „Šakalí léta“, se Zdeňkem Mertou a Jurajem Jakubiskem na snímku pro Laternu Magiku "Casanova". Namluvila a nazpívala roli Esmeraldy v české verzi amerického kresleného filmu „Zvoník u Matky boží“. Na konci roku 1996 přijala pozvání Karla Gotta na jeho velké vánoční turné. Ve stejném roce jí vyšla první sólová deska "Leona", za kterou ji Akademie populární hudby nominovala na Výroční hudební cenu v kategorii Objev roku. V letech 1995 - 1998 se podílela na nahrávkách původního českého muzikálu „Dracula“ vydaného pod hlavičkou labelu Monitor EMI.

Od roku 1998 vydala Leona sólová alba u Warner Music Czech Republic: v roce 1998 vychází v produkci Karla Svobody „Film a Muzikál“, oceněný za prodej téměř 90 tisíc nosičů Zlatou a Platinovou deskou (singly „Lásko má, já stůňu“, „Galaxie přání“, „Zatmění“, „Žízeň lásky“). V roce 1999 vydala album Film a Muzikál II (singly Kometa, Dej zpátky čas, Schází mi ten den), které podpořilo velmi úspěšné koncertní turné na podzim téhož roku. Společně s Petrem Kolářem nazpívala hit „Den kdy se vrátí láska“ a byla také hostem na pražském loňském koncertě v Lucerně v rámci turné k jeho „Albu“, z něhož byl pořízen záznam na DVD stejně jako stejnojmenné CD, které vyšlo pod hlavičkou Universal Music..

Internetové stránky skupiny: http://www.leonamachalkova.cz
Internetové stránky Retro Music Hall: http://www.retropraha.cz

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…