Leona Machálková oslaví narozeniny v Retro Music Hall

| Autor: Jana Henychová | Rubrika: Kultura

Narozeninový koncert zpěvačky Leony Machálkové s názvem „Podruhé dvacet“ se uskuteční v úterý 12. června v Retro Music Hall (Francouzská 4, Praha 2). Leona vystoupí se svojí stálou kapelou a zazpívá si se svými hosty – Bárou Basikovou, Petrem Kolářem, Karlem Černochem, Monikou Absolonovou a Dashou. Koncert začíná v 20:00 hodin.

Leona Machálková je známa veřejnosti především z muzikálových rolí. Od roku 1993 účinkovala ve velkých muzikálech jako Anita v Bernsteinově „West Side Story“ Máří Magdaléna v „Jesus Christ Superstar“, Adriana a Sandra, později také Lorrein v „Draculovi“ a Norma v „Misi“. Alternuje roli Eponine v Bídnících a ztvárnila hlavní roli Angeliky ve stejnojmenném muzikálu, který od letošního března uvádí pražské divadlo Broadway.

Spolupracovala s Ondřejem Soukupem a Ivanem Hlasem na nahrávkách pro film „Šakalí léta“, se Zdeňkem Mertou a Jurajem Jakubiskem na snímku pro Laternu Magiku "Casanova". Namluvila a nazpívala roli Esmeraldy v české verzi amerického kresleného filmu „Zvoník u Matky boží“. Na konci roku 1996 přijala pozvání Karla Gotta na jeho velké vánoční turné. Ve stejném roce jí vyšla první sólová deska "Leona", za kterou ji Akademie populární hudby nominovala na Výroční hudební cenu v kategorii Objev roku. V letech 1995 - 1998 se podílela na nahrávkách původního českého muzikálu „Dracula“ vydaného pod hlavičkou labelu Monitor EMI.

Od roku 1998 vydala Leona sólová alba u Warner Music Czech Republic: v roce 1998 vychází v produkci Karla Svobody „Film a Muzikál“, oceněný za prodej téměř 90 tisíc nosičů Zlatou a Platinovou deskou (singly „Lásko má, já stůňu“, „Galaxie přání“, „Zatmění“, „Žízeň lásky“). V roce 1999 vydala album Film a Muzikál II (singly Kometa, Dej zpátky čas, Schází mi ten den), které podpořilo velmi úspěšné koncertní turné na podzim téhož roku. Společně s Petrem Kolářem nazpívala hit „Den kdy se vrátí láska“ a byla také hostem na pražském loňském koncertě v Lucerně v rámci turné k jeho „Albu“, z něhož byl pořízen záznam na DVD stejně jako stejnojmenné CD, které vyšlo pod hlavičkou Universal Music..

Internetové stránky skupiny: http://www.leonamachalkova.cz
Internetové stránky Retro Music Hall: http://www.retropraha.cz

Další články z rubriky

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

1. 8. 2016 | V 90. letech usedaly před televizní obrazovky miliony lidí po celém světě, aby se dozvěděly, jak…

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

20. 7. 2016 | Velmi dojemné video v posledních dnech ovládá sociální sítě. Trailer k letošním paralympijským hrám…