LETNÍ FESTIVAL STŘELÁK 2006

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Tento rok oslaví Kinematograf bratří Čadíků patnácté výročí své existence a desáté výročí svého úspěšného fungování na Střeleckém ostrově v Praze. Letní festival Střelecký ostrov opět nabídne pestrý program filmů, koncertů a divadel. Léto na Střeláku bude trvat od 1.června do 17. září.

Kinematograf bratří Čadíků se opět vrací do centra Prahy. Letní festival na Střeleckém ostrově bude zahájen 1.června. V rámci programu slavnostního zahájení vystoupí skupiny Čechomor /trio/ a Oldřich Veselý & E-band, zazní slavnostní famfára v provedení dechového souboru pod vedením Michala Krčmy. Po té bude následovat křest DVD Kamenný most s následnou projekcí filmu. Vše proběhne za přítomnosti významných hostů.

filmy
Filmoví diváci se mohou těšit na speciální dramaturgické linie: neděle budou patřit československé a světové klasice, pondělky jsou vyhrazeny pro letošní nabídku ojedinělé přehlídky Projekt 100, úterky pak ovládnou animované filmy nebo snímky s výraznou výtvarnou koncepcí. Středy, pátky a soboty pak doplňuje to nejlepší z distribuční nabídky. Před každou projekcí bude uveden krátký film studentů FAMU nebo VOŠF Zlín.

Na sobotu 10.června připravujeme ozvěny mezinárodního festivalu studentských filmů Zlínský pes a na sobotu 15.července pak filmovou ochutnávku hlavního tématu 32. Letní filmové školy v Uherském Hradišti Film a příroda, a to filmový maratón filmů G.Reggia - Koyaanisqatsi, Powaqqatsi, Naqoyqatsi. Na sobotu 2. září je plánována předpremiéra hudebního filmu Havana blues a představení letošní přehlídky indické kinematografie. Letní kino ukončí svůj letošní program v neděli 17.září obligátním snímkem Trhák.

***hudba
Čtvrtky budou patřit hudbě. V průběhu celého festivalu se na pódiu vystřídají špičky naší hudební scény:


29.6. VISACÍ ZÁMEK
13.7. NANA ZORIN
14.7. HM…, FRU FRU
20.7. KAREL PLÍHAL
27.7. XAVIER BAUMAXA
3.8. NUSELSKÝ UMĚLECKÝ ORCHESTR, VERTIGO QUINTET
10.8. GAIA MESIAH
17.8. JABLKOŇ
19.8. SILVER ROCKET FEST
– GNU, OTK, EMEMVOODOOPOKA, WOLLONGONG, UNKILLED WORKER
24.8. ČANKIŠOU
25.8. GULO ČAR
31.8. STO ZVÍŘAT
2.9. milo, POHŘEBNÍ KAPELA
7.9. AHMED MÁ HLAD, NEOČEKÁVANÝ DÝCHÁNEK
9.9. LAURA A JEJÍ TYGŘI

Po každém koncertě je nachystána projekce krátkých studentských filmů nebo pásma českých animovaných snímků z archivu Krátkého filmu. Lístky na jednotlivé koncerty budou k dostání v předprodeji v letním baru na Střeleckém ostrově. Koncerty začínají v 19:30 hod.

***divadlo
Dne 3.září bude Střelecký ostrov zaplněn divadelníky. V rámci akce Vzpomínka na Divadelní pouť vystoupí mladé současné divadelní spolku spolu se pamětníky legendárních divadelních poutí, které se na ostrově odehrávaly na konci osmdesátých a počátku devadesátých let. Večer bude zakončen projekcí snímku Nachové plachty /22:00/.
Každou první neděli v měsíci /3.6., 2.7., 6.8./ budou od 15 hod probíhat divadelní představení pro děti.

***akce
10. června proběhne v odpoledních hodinách v areálu kina turnaj ve stolním fotbale. Hráčům budou k dispozici profesionální stoly Garlando. Výtězové turnaje budou oceněni hodnotnými cenami.
Na 26.srpna připravujeme festival Letní rytmy Afriky - prezentaci neziskových organizací, v rámci níž vystoupí Nebiba, Yellow sisters, TiDiTaDe.

***info
Nově upravené webové stránky www.strelak.cz

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…