Limonádový Joe znovu ožil

| Autor: Korzo | Rubrika: Kultura

Limonádový Joe přijel na bílém koni do Hudebního divadla Karlín. Diváci po první premiéře, která se uskutečnila na zelený čtvrtek, ale vůbec nelokali Kolaloku. Dopřáli si víno a na následném rautu konzumovali i nejrůznější vybrané lahůdky. I sami hrdinové nesmrtelného příběhu se řídili heslem, že alkohol podávaný v malých dávkách, neškodí v jakémkoli množství.


blonďatý Aleš Háma s manželkou Gábinou

Oba hlavní představitelé Limonádového Joeho, Aleš Háma (33) i Lumír Olšovský (33), navíc překvapili nejen své blízké, ale i herecké kolegy.


Karel Fiala na tiskové konferenci k muzikálu Limonádový Joe

Nechali si totiž skutečně obarvit vlasy na blond, aby se co nejvíce přiblížili dnes už legendárnímu představiteli neohroženého mstitele zla a odpůrce alkoholu Karlu Fialovi (81), který roli Limonádového Joeho před dvaačtyřiceti lety ztvárnil ve stejnojmenném filmu.


Aleš Háma, Karel Fiala a Lumír Olšovský (zleva) na tiskové konferenci k muzikálu Limonádový Joe

Dnes již s vlasy šedivými přesto velmi vitální Karel Fiala se rozhodně do důchodu nechystá a opět si v této inscenaci zahraje. Stejně jako před šesti lety v nastudování Divadla ABC přijal i nyní s povděkem roli otce Kolaloka a premiéroví diváci ho za jeho výkon obdařili dlouhotrvajícím potleskem.


Jiří Korn s dcerou a synem

V roli Horáce se na prknech Hudebního divadla Karlín budou střídat Jiří Korn a Václav Vydra, půvabnou Winnifred ztvární Linda Rybová a Zuzana Norisová. Nezkrotnou Tornado Lou pak herečky Tereza Duchková, Kateřina Brožová a Markéta Hrubešová. V dalších rolích známého příběhu, který napsal Jiří Brdečka ve čtyřicátých letech se objeví například Marek Vašut nebo Bohuš Matuš.


Tereza Duchková na tiskové konferenci k muzikálu Limonádový Joe

Tvůrci inscenace předpokládají, že muzikál má šanci u diváků uspět. Ti by pak měli v konkurenci, která je na naší muzikálové scéně, ocenit přítomnost živého orchestru i velmi známých tváří. Osvěžením inscenace jsou i realistické přestřelky a rvačky v nefalšovaném prostředí Trigger Whiskey Saloonu .


Zuzana Norisová

Herci se shodují na tom, že nastudování bylo velmi náročné a dalo všem pořádně zabrat. "Jsem samá modřina, první dny jsem byl z barových šarvátek celý zmlácený. Ted´ už je to lepší, ale pěknou chvíli nám trvalo, než jsme se naučili se navzájem věrohodně mlátit a přitom si nedat moc do těla," řekl představitel titulní role Aleš Háma.

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…