Lucie Vondráčková se dala dohromady s rockerem

| Autor: Korzo | Rubrika: Kultura

Po šesti sólových albech se mladá herečka a zpěvačka Lucie Vondráčková rozhodla vydat novou cestou. Její sedmé album s názvem May Day je zároveň jejím prvním autorským projektem se vším všudy. Větší část letošního léta proto strávila v nahrávacím studiu.

"May Day je ze všech mých dosavadních projektů určitě nejodvážnější, a to jak v jeho současném soundu a aranžích, tak i v textech, které vyprávějí především o mých pocitech a touhách," řekla Lucie.

Nic prý neponechala náhodě. Album nejenom sama nazpívala, ale poprvé se ujala i jeho hudební režie, sama si napsala i klíčové texty a celý projekt spoluprodukuje.
"To, že album vytvářím od začátku do konce, včetně toho, že jsem pod ním podepsaná také jako producentka, není otázka peněz, ale hlavně svobody.
Fakt, že se nebojím vzít na sebe odpovědnost za finanční stránku věci, je otázkou důvěry v sebe sama. A taky signál, že si za May Day na sto procent stojím," zdůraznila Lucie, která si naprostou tvůrčí volnost velmi užívala.

Hudebního aranžmá Lucčiných písniček se překvapivě neujal její otec, hudebník Jiří Vondráček, ale rocker a kytarista srbského původu jménem George. Příjmení George střídá. Vzhledem ke svému původu má totiž mírně komplikovanou minulost a je raději, když se o něm mluví pouze jako o Georgovi. V muzikantských kruzích je znám jako bývalý člen skupiny Outsider. Po rozpadu Outsideru dva z jeho členů založili dnes slavnou skupinu Support Lesbiens a George se vrhl na producenství. Spolupracoval se skupinou Arakain a produkoval desku Kabátu.

Spolupráce drsného rockera a křehké Lucie Vondráčkové prý nebyla úplně jednoduchá. Vedli bouřlivé debaty o tom, které písničky na desce nechat a v jaké podobě. Georgovi se totiž původně žádná z písniček nelíbila. Když se ale znovu zaposlouchal, přistoupil na kompromisy, a album dopadlo k oboustranné spokojenosti. (Korzo)

Komentáře

Komentářů celkem: 13
Lucko seš dobrá týna K 28. 7. 2005 | 08:58
Ja si May day určitě koupim ..Lucka je fakt kočka hned bych ji bral..Je krasna ma skvělej hlas ..No… STIFLER 19. 11. 2004 | 21:21
V žádném případě !!!! starej Vondráček 22. 10. 2004 | 00:21
pane Bože já vím že jsi tak nedělaj ze néjsi!! 22. 10. 2004 | 00:19
Jsem nejlepší Lucka V 3. 8. 2004 | 15:05

Další články z rubriky

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

1. 8. 2016 | V 90. letech usedaly před televizní obrazovky miliony lidí po celém světě, aby se dozvěděly, jak…

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

20. 7. 2016 | Velmi dojemné video v posledních dnech ovládá sociální sítě. Trailer k letošním paralympijským hrám…