Margita skrýval Zagorovou v divadle

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Jen pouhých pár dní poté, co se vrátil ze čtvrtročního angažmá v prestižních operních domech v Německu a USA, vyrazil náš přední tenor Štefan Margita na české turné, na něž vzhledem k závazkům v cizině nevyjel dobrých pět let.„Jak Berlín, tak Chicago jsou velice důležité štace pro každého zpěváka. Vpodstatě to jsou nejlepší divadla světa, kde se dostáváte do rukou těch nejlepších. V Berlíně úžasný světový dirigent Simon Rantle a v Chicagu Sir Andrew Davis. Od těchto lidí se člověk hodně naučí. V Chicagu jsem dělal svoji novou roli Shuijskeho v opeře Boris Godunov a večer při vstupu na jeviště jsem měl pocit, že jsem na fotbalovém stadionu - v hledišti totiž sedělo 3500 lidí,“ ohlíží se Štefan Margita za svým čerstvým zahraničním působením.Turné pro domácí publikum pěvec zahájil dvěma beznadějně vyprodanými koncerty v pražském Divadle Kalich. Na ten druhý si nachystal překvapení, o kterém diváci skutečně neměli do poslední chvíle potuchy: nikdo z nich nevěděl, že ve chvíli, kdy usedá do hlediště, se v útrobách divadla už dobrou hodinu "schovává" také Hana Zagorová, která přijela s dostatečným předstihem, aby ji nikdo z přicházejících diváků nemohl zahlédnout.

"Málokterý umělec by vystoupil i přesto, že není jeho jméno napsané na plakátě. Hana Zagorová něco takového klidně udělá," uvedl Štefan svou manželku. Hana pak ke sváteční atmosféře večera přispěla třemi písničkami. Zbytek koncertu si doposlechla jako jeden z diváků.

Turné potrvá až do 17. prosince. Jako zlatá tečka zakončí každý z jeho koncertů předání charitativního šeku, který pomůže vždy v daném regionu.
ČTĚTE TAKÉ:
Divoký anděl Natalia Oreiro (34) porodí v lednu 2012!ČTĚTE TAKÉ:
3 recepty na netradiční cukrovíDalší články z rubriky

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

1. 8. 2016 | V 90. letech usedaly před televizní obrazovky miliony lidí po celém světě, aby se dozvěděly, jak…

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

20. 7. 2016 | Velmi dojemné video v posledních dnech ovládá sociální sítě. Trailer k letošním paralympijským hrám…