Martin Dejdar svými vousy naštval Slováky

| Autor: Korzo | Rubrika: Kultura

Ve třetí televizní sérii Zdivočelé země si na sebe představitel hlavní role Martin Dejdar (43) upletl doslova bič. "Svému" Maděrovi vymyslel plnovous a pak ho musel nosit bez přestávky celých patnáct měsíců. Ve čtvrté sérii, k jejímuž natáčení se pomalu schyluje, prý rozhodně už vousy nosit nechce."S těmi vousy to byl můj vlastní nápad. Posléze jsem si hodně nadával, protože jsem si na ně nikdy nezvykl. Hrozně to svědilo," přiznává Dejdar Korzu.

V té době na Slovensku tančil v soutěži Bailando a s jeho plnovousem měli problém někteří tamní novináři. Ti houfně psali do slovenských novin, že český herec svými vousy vyjadřuje hrubou neúctu ke Slovákům. Martin chápe, že z estetického hlediska by bylo lepší, kdyby byl oholený. Ale kvůli roli v televizním seriálu se oholit zkrátka nemohl. Přestože slovenský bulvár pro tuto skutečnost neměl pochopení, Dejdar se společně s taneční partnerkou dostal až do finále a skončili třetí.Když natáčení série Zdivočelé země po dlouhých měsících skončilo, Martin si velmi oddychl a oholil se.

Netrvalo dlouho a jeho další role, tentokrát v právě vysílaném sitcomu Comeback, opět vyžadovala bujný porost. Ovšem nikoli na tváři, ale na temeni hlavy.

"Musel jsem mít dlouhé vlasy, ale ty moje nebyly," směje se Dejdar, který v úloze vlasatého Ozzáka paruku neodložil, stejně jako odrbanou džínovou vestu s nášivkami. Přestože si roli rockového fanouška užíval, některé ohlasy z řad pravověrných metalistů nejsou příznivé.

"Takhle se rocker nechová. Dělá hardrocku a metalu ostudu," tvrdí někteří příznivci tvrdého rocku."Žádné recenze mě nezajímají. Už to, že někdo sitcom takhle hodnotí, je úplně absurdní. Vůbec nechápu, jak se tím někdo může zabývat. To jsou přece smyšlené figury. Sitcom je vymyšlená záležitost a je zcela mimo realitu. To je, jako kdyby někdo rozebíral, jestli má mít čert zatočené rohy ven nebo dovnitř," rozčiluje se Martin Dejdar.

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…