Martin Písařík jako Villon se dočkal nadšeného ohlasu

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Středověký francouzský rebel a prokletý básník, tentokrát v muzikálové podobě, si získal publikum v Divadle Na Jezerce. Historicky vůbec první muzikál na této scéně Já, Francois Villon měl premiéru ve čtvrtek 22. března.Zároveň to byla již 25. premiéra Divadelní společnosti Jana Hrušínského, která vznikla v březnu 2002 a letos slaví 10. výročí.

Aktéry původní české novinky autorů Jiřího Hubače, Pavla Vrby a Ondřeje Brzobohatého, kterou nastudoval režisér Radek Balaš, odměnil dlouho trvající bouřlivý potlesk ve stoje. V titulní roli exceloval mladý herec a zpěvák Martin Písařík, úlohy Kateřiny, hlavní ženské postavy, se zhostila talentovaná Petra Vraspírová.

„Podle ohlasů z premiéry, ale i z veřejné generálky a z předpremiéry, se nám vrací jedním hlasem radost a pozitivní přijetí," řekl principál divadla Jan Hrušínský.Muzikálu o Villonovi předpovídá dlouhý život a oceňuje práci všech zúčastněných, kteří se na jeho vzniku podíleli. „Protože byl v našem divadle muzikál poprvé, potýkali jsme se s řadou problémů, mimo jiné s vyladěním kvality zvuku a vybavením divadla špičkovým zařízením. Přestože se muzikál o Villonovi stal jednou z nejdražších inscenací, nelituji této investice, protože vzniklo nádherné představení,“ uvedl Hrušínský.

V nabitém hledišti premiéru shlédli mimo jiné Jiřina Bohdalová, Vojtěch Dyk s Taťánou Vilhelmovou, Kateřina Brožová, Libuše Švormová, Jitka Zelenková, Jaroslav Satoranský, Věra Kubánková a další osobnosti. Muzikál Já, Francois Villon je věnován nedávno zesnulým - dramatikovi Jiřímu Hubačovi a textaři Pavlu Vrbovi, kteří se na jeho vzniku podíleli.
POJĎTE NAKUPOVAT DO BUTIKU NA DÁMA.CZ!ČTĚTE TAKÉ:
Orbion: Portál pro cestovatele

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

1. 8. 2016 | V 90. letech usedaly před televizní obrazovky miliony lidí po celém světě, aby se dozvěděly, jak…

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

20. 7. 2016 | Velmi dojemné video v posledních dnech ovládá sociální sítě. Trailer k letošním paralympijským hrám…