Martin Písařík jako Villon se dočkal nadšeného ohlasu

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Středověký francouzský rebel a prokletý básník, tentokrát v muzikálové podobě, si získal publikum v Divadle Na Jezerce. Historicky vůbec první muzikál na této scéně Já, Francois Villon měl premiéru ve čtvrtek 22. března.Zároveň to byla již 25. premiéra Divadelní společnosti Jana Hrušínského, která vznikla v březnu 2002 a letos slaví 10. výročí.

Aktéry původní české novinky autorů Jiřího Hubače, Pavla Vrby a Ondřeje Brzobohatého, kterou nastudoval režisér Radek Balaš, odměnil dlouho trvající bouřlivý potlesk ve stoje. V titulní roli exceloval mladý herec a zpěvák Martin Písařík, úlohy Kateřiny, hlavní ženské postavy, se zhostila talentovaná Petra Vraspírová.

„Podle ohlasů z premiéry, ale i z veřejné generálky a z předpremiéry, se nám vrací jedním hlasem radost a pozitivní přijetí," řekl principál divadla Jan Hrušínský.Muzikálu o Villonovi předpovídá dlouhý život a oceňuje práci všech zúčastněných, kteří se na jeho vzniku podíleli. „Protože byl v našem divadle muzikál poprvé, potýkali jsme se s řadou problémů, mimo jiné s vyladěním kvality zvuku a vybavením divadla špičkovým zařízením. Přestože se muzikál o Villonovi stal jednou z nejdražších inscenací, nelituji této investice, protože vzniklo nádherné představení,“ uvedl Hrušínský.

V nabitém hledišti premiéru shlédli mimo jiné Jiřina Bohdalová, Vojtěch Dyk s Taťánou Vilhelmovou, Kateřina Brožová, Libuše Švormová, Jitka Zelenková, Jaroslav Satoranský, Věra Kubánková a další osobnosti. Muzikál Já, Francois Villon je věnován nedávno zesnulým - dramatikovi Jiřímu Hubačovi a textaři Pavlu Vrbovi, kteří se na jeho vzniku podíleli.
POJĎTE NAKUPOVAT DO BUTIKU NA DÁMA.CZ!ČTĚTE TAKÉ:
Orbion: Portál pro cestovatele

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…