MICHAEL JACKSON a TOP 10 hitů 7 let po jeho smrti

| Autor: Marta Pušová | Rubrika: Kultura

25. června je to přesně 7 let, kdy zemřel král popu Michael Jackson. Ačkoliv v posledních dnech se opět začalo spekulovat o tom, zda měl zpěvák opravdu pedofilní sklony, nic to nemění na tom, že v muzice zanechal stopu pro spoustu příštích generací a jeho hity znějí všude dodnes. Připomeňme si deset nejznámějších.

MICHAEL JACKSON a TOP 10 hitů 7 let po jeho smrti

Thriller

Není songu bez klipu a není klipu bez songu, což platí pro Thriller speciálně. Ačkoliv video k songu vyšlo v roce 1982, známý tanec zombíků je houfně napodobován, naposledy si ho vyzkoušela například Hana Holišová v soutěži Tvoje tvář má známý hlas. Klip se dá považovat za krátký film, ale to ostatně každý Michaelův klip. O tom, že song je špička, nemá smysl diskutovat.

Billie Jean

Album Thriller nabídlo samé velké hity. Patří mezi ně i Billy Jean, který je dodnes jedním z nejprodávanějších singlů všech dob. Jackson za něj vyhrál dvě ceny Grammy a stal se díky němu skutečnou světovou popovou ikonou.

Beat It

Desku Thriller neopustíme ani do třetice. I hit Beat It byl oceněný dvěma cenami Grammy, a to nejen proto, že tam na kytaru zaválel Eddie van Hallen. Hitovka okamžitě vystřelila na první místa světových hitparád.

Bad

V roce 1987 vyšla deska Bad se stejnojmenným hitem a už se ani nečekalo, že by to byl propadák. A taky ne. Klipu k singlu Bad se ujal sám velký Martin Scorcese a do jedné z rolí obsadil tehdy ještě neznámého Wesleyho Snipese.

The Way You Make Me Feel

Také hitovka z alba Bad. Píseň měla ukázat Jacksona v jiné poloze, ne jako svůdce a milence, ale spíš jako něžného a flirtujícího. Povedlo se?

Smooth Criminal

Ano, deska Bad prostě patřila mezi ty nejúspěšnější. To potvrzuje i další singl Smooth Criminal. Píseň vypráví o ženě Annie, která byla přepadena „sličným“ kriminálníkem.

Remember The Time

Jacksonův hit z roku 1992. Opět s dokonalým klipem, kde si po Jacksonově boku zahrála krásná modelka Iman, manželka dnes již zesnulého Davida Bowieho. Jejího žárlivého manžela v klipu ztvárnil Eddie Murphy.

Black Or White

Jackson byl velkým propagátorem světového míru. Toužil, aby se všechny národy spojily bez ohledu na barvu kůže a poměrů, odkud pocházejí. To také chtěl ukázat v geniálním klipu k písni Black or White.

Heal The World

Písní Heal The World bojoval Jackson za zlepšení životní situace a za záchranu planety. Tento boj vedl celý svůj život, stejně jako podporoval nemocné a osiřelé děti po celém světě.

Man In Mirror

Píseň, která se jako jediná stala slavnější až po zpěvákově smrti 25. června 2009. Tehdy se držela 11 týdnů na vrcholu světových žebříčků.

Komentáře

Komentářů celkem: 1
Jsem ráda, že si někdo taky vzpomněl :) Betulina 28. 6. 2016 | 18:32

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…