Miroslav Táborský, Táňa Fišerová a Miss 2009 Iveta Lutovská pomáhají potřebným

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

ADRA Česká republika pořádá tradiční Velikonoční sbírku. Jubilejní, 10. ročník zaštítil herec Miroslav Táborský, herečka Táňa Fišerová a Česká Miss 2009 Iveta Lutovská. Dobrovolníci vyjdou do ulic 19. a 20. dubna.Již desátý ročník Velikonoční sbírky proběhne ve dnech 19. a 20. dubna, kdy do ulic desítek měst na území celé České republiky vyjdou řádně označení dobrovolníci ve světle modrém tričku s logem ADRA. Příspěvky budou vybírat do úředně zapečetěné kasičky. Za minimální částku 30,- Kč, dárce obdrží symbolický dárek – magnetku s fotografií z projektu organizace ADRA.

Přispět a podpořit projekty ADRA je však možné i celoročně a to na účet 9427 9427/0300 nebo prostřednictvím DMS ADRA na číslo 87777.

„Za devět let působení Velikonoční sbírky se vybralo více než 22 milionů korun, za což všem dárcům ještě jednou děkujeme. Díky nim se podařilo financovat projekty v regionech České republiky, stejně jako v Asii a Africe a zorganizovat pomoc při živelných pohromách, které se nevyhnuly ani naší republice,“ říká Jan Bárta, ředitel organizace ADRA. Výtěžek letošní jubilejní Velikonoční sbírky poputuje mimo jiné do zemětřesením postiženého Japonska, kterému ADRA již přispěla částkou z bezprostředně uspořádané sbírky i mimořádného koncertu České filharmonie.

Pomoc putuje i do Súdánu na nákup rybářských prutů, díky nimž tamní obyvatelé získají obživu. „Pomáháme také financovat provoz a rekonstrukci školy a zdravotnického zařízení v Keni, podporujeme zemědělství na Haiti i děti ulice v domově v Moldavsku. Nezapomínáme ani na dění v České republice, kde po zkušenostech z uplynulých let musíme být dobře připraveni pro případ živelné pohromy,“ dodává Jan Bárta.


KAŽDÝ DEN NOVÉ SLEVY NA JEDNOM MÍSTĚ!Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

1. 8. 2016 | V 90. letech usedaly před televizní obrazovky miliony lidí po celém světě, aby se dozvěděly, jak…

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

20. 7. 2016 | Velmi dojemné video v posledních dnech ovládá sociální sítě. Trailer k letošním paralympijským hrám…