Mladý nadějný fotograf ukázal své sportovní fotografie

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Czech Photo Gallery ve spolupráci se společností Nikon spol. s r.o. otevírají 26. ledna 2012 v prostorách galerie výstavu fotografií mladého českého fotografa Dana Vojtěcha.Výstava je složena z Danových prací, které vznikly v posledních šesti letech na poli sportovní fotografie. Na výstavě jsou zastoupeny fotografie extrémních sportů, jako je freestyle motocross, cliff diving, freestyle BMX nebo skateboarding.

Setkáte se zde ale i s tradičním sportem, jako je šerm v podání polské olympioničky Sylwie Gruchala, případně s velmi starým tradičním holandským sportem fierljeppen. Akční fotografie jedinečných sportovních výkonů jsou doplněny o portréty sportovců ze stejného prostředí.

Fotografie byly pořízeny v České republice, Německu, Polsku, Francii, Holandsku, Belgii a USA v letech 2006 - 2011.Kurátor výstavy, Petr Moško, charakterizuje Dana slovy: „Dan Vojtěch je profesionální fotograf s velmi osobitým pohledem na svět. Ke své fotografii dokonale využívá soustavu blesků, a to hlavně v exteriérech. Byl jedním z prvních, kteří tuto techniku začali používat. Velmi rychle si tento způsob fotografování osvojil. Jednoduše bych ho nazval “bleskovým fotografem”.

Daniel Vojtěch se zaměřuje především na fotografii extrémních sportů a na lifestyle fotografii. S fotografií se setkal už v raném mládí, kdy pomáhal svému otci vyvolávat černobílé fotografie. Seriozně se fotografií začal zabývat až během studia střední školy. Nejdříve fotografoval na černobílé filmy město a zátiší. Skateboarding, který sám provozoval, mu ale černobíle fotografovat nikdy nešel. Barva a externí blesky byly pro fotografie sportu jasná volba už od začátku. Tento přístup trvá až dodnes.
V současnosti se Daniel Vojtěch věnuje vlastním i komerčním projektům z oblasti extrémních sportů po celém světě.Výstava Dana Vojtěcha v Czech Photo Gallery je přístupná veřejnosti od 26. ledna do 4. března od úterý do neděle vždy od 12.00 do 19.00.Hledáte vhodná sportoviště, holdujete pohybu? Navštivte také kdesportovat.cz a ocviceni.cz.

Nechcete hubnout sami? Navštivte náš FITweb.cz!

Komentáře

Komentářů celkem: 1
Pěknéé vypadají jako produktové fotografie andel1234 29. 6. 2012 | 10:30

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…