Mladý nadějný fotograf ukázal své sportovní fotografie

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Czech Photo Gallery ve spolupráci se společností Nikon spol. s r.o. otevírají 26. ledna 2012 v prostorách galerie výstavu fotografií mladého českého fotografa Dana Vojtěcha.Výstava je složena z Danových prací, které vznikly v posledních šesti letech na poli sportovní fotografie. Na výstavě jsou zastoupeny fotografie extrémních sportů, jako je freestyle motocross, cliff diving, freestyle BMX nebo skateboarding.

Setkáte se zde ale i s tradičním sportem, jako je šerm v podání polské olympioničky Sylwie Gruchala, případně s velmi starým tradičním holandským sportem fierljeppen. Akční fotografie jedinečných sportovních výkonů jsou doplněny o portréty sportovců ze stejného prostředí.

Fotografie byly pořízeny v České republice, Německu, Polsku, Francii, Holandsku, Belgii a USA v letech 2006 - 2011.Kurátor výstavy, Petr Moško, charakterizuje Dana slovy: „Dan Vojtěch je profesionální fotograf s velmi osobitým pohledem na svět. Ke své fotografii dokonale využívá soustavu blesků, a to hlavně v exteriérech. Byl jedním z prvních, kteří tuto techniku začali používat. Velmi rychle si tento způsob fotografování osvojil. Jednoduše bych ho nazval “bleskovým fotografem”.

Daniel Vojtěch se zaměřuje především na fotografii extrémních sportů a na lifestyle fotografii. S fotografií se setkal už v raném mládí, kdy pomáhal svému otci vyvolávat černobílé fotografie. Seriozně se fotografií začal zabývat až během studia střední školy. Nejdříve fotografoval na černobílé filmy město a zátiší. Skateboarding, který sám provozoval, mu ale černobíle fotografovat nikdy nešel. Barva a externí blesky byly pro fotografie sportu jasná volba už od začátku. Tento přístup trvá až dodnes.
V současnosti se Daniel Vojtěch věnuje vlastním i komerčním projektům z oblasti extrémních sportů po celém světě.Výstava Dana Vojtěcha v Czech Photo Gallery je přístupná veřejnosti od 26. ledna do 4. března od úterý do neděle vždy od 12.00 do 19.00.Hledáte vhodná sportoviště, holdujete pohybu? Navštivte také kdesportovat.cz a ocviceni.cz.

Nechcete hubnout sami? Navštivte náš FITweb.cz!

Komentáře

Komentářů celkem: 1
Pěknéé vypadají jako produktové fotografie andel1234 29. 6. 2012 | 10:30

Další články z rubriky

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…