"Můj hotelový pokoj dodělali před pár minutami," prohlásil José Cura

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Již druhou návštěvou Prahy je úplně nadšen argentinský tenor a dirigent José Cura. Na tiskové konferenci se rozplýval nad svým pokojem v hotelu Marriott. "Mám krásný pokoj a je tak čistý, že mám pocit, že ho dodělali před patnácti minutami. Dokonce mám pocit, že na záchodě ještě nikdo neseděl," prohlásil před novináři zpěvák.

V Praze má sice první veřejný koncert, objevil se tady ale již před dvěma lety na Mezinárodním měnovém fondu, kde zpíval jenom pro uzavřenou společnost na Pražském hradě.

Tiskovou konferenci ale přerušila vrtačka, na kterou Cosé reagoval okamžitě. "Hotel je sice hotový, ale asi ho předělávají po každém návštěvníkovi. Dělají určitě nové záchody," zavtipkoval si temperamentní tenor.

Již tři týdny beznadějně vyprodaný koncert se koná pod záštitou argentinského a španělského velvyslanectví. "Jsem rád, že tady jsou. Alespoň něco je v té politice dobré," prohlásil zpěvák na adresu argentinského velvyslance. Vzhledem k tomu, že již několik let žije ve Španělsku, označil reprezentanta této země za adoptivního.

José Cura má za sebou dvanáct let úspěšné tenorové kariéry. Začínal ale jako kytarista, později dirigent. "Bylo těžké se jako dirigent uživit, proto jsem si zvolil lepší kariéru. Jako zpěvák už jsem mohl klidně uživit rodinu. Tenor se stal mou vášní, ale nikdy to nezabilo mou lásku k dirigování. Nelituji toho, že zpívám, jinak bych tady nebyl," poznamenal José.

V jednom článku ho prý dokonce označili jako dirigenta, který zpívá pro potěšení. "Není to ale pravda, musím ale platit účty za dům a telefon," zavtipkoval si zpěvák.
Během svého koncertu, který bude mít 31. ledna ve Smetanově síni obecního domu a bude odvysílán také ze záznamu Českou televizí, zastoupí částečně místo dirigenta. "Budu ale dirigovat jenom předehry, nic originálního. Jsou to ale nádherné skladby," konstatoval tenor. (Korzo)

Komentáře

Komentářů celkem: 5
ABSOLUTLY EXPLOZIVE VOIS FREDY 9. 2. 2003 | 13:58
Páteční vystoupení José Cury v Obecním domě pro mne bylo nezapomenutelným zážitkem!! Glady 2. 2. 2003 | 14:32
Si, es muy guapo. 2. 2. 2003 | 11:06
Que quapo! xxx 30. 1. 2003 | 18:46
Hm......... Pavel 29. 1. 2003 | 08:24

Další články z rubriky

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

1. 8. 2016 | V 90. letech usedaly před televizní obrazovky miliony lidí po celém světě, aby se dozvěděly, jak…

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

20. 7. 2016 | Velmi dojemné video v posledních dnech ovládá sociální sítě. Trailer k letošním paralympijským hrám…