Náhlé úmrtí Radoslava Brzobohatého bolestně zasáhlo Čechy i Slováky

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Úmrtí jednoho z nejlepších českých herců Radoslava Brzobohatého, který odešel včera, 12. září, den před svými osmdesátými narozeninami, sklíčilo nejen českou, ale i slovenskou veřejnost. Jaké jsou reakce některých dalších slovenských herců a hereček.Ještě předchozího dne stál Brzobohatý před kamerami a pracoval… Jeho nečekaný odchod bolestně překvapil miliony fanoušků v obou zemích bývalé federace.

Slovenský herec Andrej Hryc se zprávu o skonu Brzobohatého dozvěděl ve vlaku, kterým cestoval do Prahy - na kolegovy osmdesátiny!
"To nemyslíte vážně, jsem ve vlaku, cestuji na jeho oslavu," řekl Hryc chvějícím se hlasem serveru topky.sk na dotaz, zda ví o smrti Brzobohatého. "Jsem v šoku, zaskočili jste mě, takto, den před osmdesátkou… Známe se už strašně dlouho, byli jsme velmi dobří kamarádi, hráli jsme spolu v divadle. Byl to zářivý vzor. Naposledy jsem ho viděl před třemi týdny a byl v pohodě," nemohl se vzpamatovat Hryc.

Zmíněný server přinesl i reakce některých dalších slovenských herců a hereček. Vybíráme z nich:

Zdena Studenková: "Byl to jedinečný herec a manžel naší kamarádky Hanky Gregorové. Osobně jsem se s ním znala. Radek byl ohromný, vtipný a příjemný chlap s obrovskou dávkou sexappealu a mužnosti. Pevně věřím, že se netrápil."

Anna Šišková: "Je mi to líto. Na ´place´ jsme se nesetkali, ale občas jsme se vídali ve společnosti. Byl to skvělý člověk i umělec."

Zuzana Fialová: "Byl to neuvěřitelně charismatický nejen herec, ale i člověk. Vyjadřuji upřímnou soustrast Hance i celé rodině."

Maroš Kramár: "Ježíšmaria… To je smutné. Odešel úžasný herec, člověk, chlap na správném místě. Měl jsem ho velmi rád. To byl skutečný chlap, byl symbolem opravdového chlapa. Za příležitost, že jsem hrál a setkával jsem se s tímto člověkem, jsem vděčný. Kdo ho potkal, musel si ho oblíbit a vážit."

Server tvnoviny.sk cituje herce a někdejšího polistopadového politika Milana Kňažka. Ani on netajil dojetí: "Jsem z toho velmi smutný, znal jsem ho desítky let. Bude velmi chybět, byl to skvělý člověk a vynikající herec…"

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…