Natáčení Rafťáků zahájeno

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

V pátek padla první klapka nového českého filmu pro teenagery Rafťáci. Snímek, který koprodukuje televize Nova, natáčí štáb režiséra Karla Janáka, z jehož dílny pocházejí megaúspěšní Snowboarďáci.


Natáčení nové české teenagerovské komedie Rafťáci „odstartovala“ v pátek na vodním slalomovém kanálu ve Veltrusích první klapka s netradičním, ale podle ujištění režiséra Karla Janáka šťastným číslem 333. Prvního klapnutí se ujal Ing. Petr Chajda, ředitel akvizice a strategie TV Nova, která snímek koprodukuje, společně s legendárním hokejovým brankářem Dominikem Haškem. „Divácký úspěch a štábu dobrou pohodu, stejnou jako v první den,“ popřál Rafťákům Petr Chajda a dodal: „Parta je výborná, věřím, že i výsledek její práce tomu bude odpovídat.“ Pak už dravou vodu veltruského kanálu v prvním záběru úspěšně zdolali oba hlavní hrdinové – Vojta Kotek a Jirka Mádl.

Ve filmu Rafťáci půjde o spojení adrenalinových sportů, humoru a sexu. Jak se dá podle názvu předpokládat, děj se bude odehrávat především na rozbouřené vodě, kam oba kluci odjedou z donucení rodičů. Příběh se ale vyvine k všestranné spokojenosti rodičů i jejich potomků. Scénárista a režisér Karel Janák slibuje, že to nebude film jen pro teenagery, ale že si své v něm najde i generace jejich rodičů, kterým se po bezstarostnosti mladického odvazu už jen stýská.

Rafťáci jsou pro televizi Nova dalším z mnoha českých filmů, které se rozhodla podpořit. Podílela se například na vzniku snímků Příběhy obyčejného šílenství, Duše jako kaviár, Jak básníci neztrácejí naději, Kameňák 1, 2 a 3, Non plus Ultras, Pánská jízda, Z pekla štěstí 1 a 2 či Andělská tvář. K nim ještě letos přibudou další tři – Jak se krotí krokodýli, Ro(c)k podvraťáků a Obsluhoval jsem anglického krále. Zcela v produkci TV Nova pak vznikl divácky velmi úspěšný Román pro ženy.

zdroj: Tiskové odd. TV Nova

Další články z rubriky

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…