Natáčení Rafťáků zahájeno

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

V pátek padla první klapka nového českého filmu pro teenagery Rafťáci. Snímek, který koprodukuje televize Nova, natáčí štáb režiséra Karla Janáka, z jehož dílny pocházejí megaúspěšní Snowboarďáci.


Natáčení nové české teenagerovské komedie Rafťáci „odstartovala“ v pátek na vodním slalomovém kanálu ve Veltrusích první klapka s netradičním, ale podle ujištění režiséra Karla Janáka šťastným číslem 333. Prvního klapnutí se ujal Ing. Petr Chajda, ředitel akvizice a strategie TV Nova, která snímek koprodukuje, společně s legendárním hokejovým brankářem Dominikem Haškem. „Divácký úspěch a štábu dobrou pohodu, stejnou jako v první den,“ popřál Rafťákům Petr Chajda a dodal: „Parta je výborná, věřím, že i výsledek její práce tomu bude odpovídat.“ Pak už dravou vodu veltruského kanálu v prvním záběru úspěšně zdolali oba hlavní hrdinové – Vojta Kotek a Jirka Mádl.

Ve filmu Rafťáci půjde o spojení adrenalinových sportů, humoru a sexu. Jak se dá podle názvu předpokládat, děj se bude odehrávat především na rozbouřené vodě, kam oba kluci odjedou z donucení rodičů. Příběh se ale vyvine k všestranné spokojenosti rodičů i jejich potomků. Scénárista a režisér Karel Janák slibuje, že to nebude film jen pro teenagery, ale že si své v něm najde i generace jejich rodičů, kterým se po bezstarostnosti mladického odvazu už jen stýská.

Rafťáci jsou pro televizi Nova dalším z mnoha českých filmů, které se rozhodla podpořit. Podílela se například na vzniku snímků Příběhy obyčejného šílenství, Duše jako kaviár, Jak básníci neztrácejí naději, Kameňák 1, 2 a 3, Non plus Ultras, Pánská jízda, Z pekla štěstí 1 a 2 či Andělská tvář. K nim ještě letos přibudou další tři – Jak se krotí krokodýli, Ro(c)k podvraťáků a Obsluhoval jsem anglického krále. Zcela v produkci TV Nova pak vznikl divácky velmi úspěšný Román pro ženy.

zdroj: Tiskové odd. TV Nova

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…