Návrhářka Iška Fišárková představí módu v bubenečské čističce!

| Autor: MF | Rubrika: Kultura

Neobvyklá módní show spojená s taneční performancí proběhne v čističce v Bubenči. V úterý 13. dubna ve 20hodin ji tu představí známá módní designérka Iška Fišárková, která jako jedna z mála českých návrhářek vytváří i originální módu pro muže.

Právě pánským společenským oblekům je věnována i její nejnovější přehlídka Čistému vše čisté. Choreografie show pro celkem šest modelů a tanečníků se tentokrát ujal Jan Kodet, baletní mistr z Národního divadla Praha. Akce proběhne v rámci druhého ročníku Pražského bienále výtvarných forem.

„Přehlídku inspirovala krása čističky, šarm ostrých hochů a říz podsvětí,“ Iška Fišárková, v jejíž přehlídce se potkají nejen dvě různě oblečené chlapské party, ale i přírodní a high-tech materiály, prvky společenské a sportovní, adrenalin a mužná něha.Pohlední manekýni v čele s choreografem a tanečníkem Janem Kodetem předvedou performanci, při které budou vznikat různé varianty modelů přímo během produkce. Společenské kalhoty, saka a bundy doplní noblesní vesty, chybět nebudou ani návrhářčiny slavné pánské košile. „Svým oblečením se můžeme jen zařadit k některé sociální skupině, ale můžeme jím i neotřele a univerzálně komunikovat,“ naznačuje pojetí přehlídky Iška Fišárková, která ve svém atelieru vytváří oděvy pro náročné klienty je i vyhledávanou módní poradkyní.Na přehlídce Čistému vše čisté se odráží i její obdiv k elegantnímu a preciznímu inženýrskému dílu kanalizační čistírny, v níž nyní sídlí oblíbené Ekotechnické muzeum.www.iskafisarkova.cz

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

1. 8. 2016 | V 90. letech usedaly před televizní obrazovky miliony lidí po celém světě, aby se dozvěděly, jak…

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

20. 7. 2016 | Velmi dojemné video v posledních dnech ovládá sociální sítě. Trailer k letošním paralympijským hrám…