Noc v Opeře plná hvězd

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Noc v Opeře vábí exkluzivitou i tajemstvím. Hlavní hvězdou bude na letošním benefičním koncertu v pražské Státní opeře 24. června Helena Vondráčková.

Její hlas nás bude sladce mámit právě v den jejích narozenin! Nejen pro ni, ale též pro hudbymilovné publikum a pro pomoc nemocným či opuštěným dětem zazpívá řada umělců z oblasti popu, swingu i klasické hudby. Nepominutelnou hvězdou značného svitu bude také Orchestr Státní opery pod taktovkou Františka Drse. Každý si tu najde svůj idol! A zahřeje ho pocit, že pomohl hudebně nadaným dětem, aby mohly rozvíjet svůj talent. Výtěžek z koncertu věnuje pořádající agentura Bon Art Production obecně prospěšné společnosti ESTETA, o.p.s.

Letošním specifikem Noci v Opeře se stanou netradiční duety. „Naším cílem je představit posluchačům známé i nové skladby v podání jejich oblíbených interpretů v netradičních aranžích a hlasových kombinacích za doprovodu velkého symfonického orchestru,“ podotýká Michaela A. Dobrovolná z pořádající agentury.

Všestranná stálice hudebního nebe Helena Vondráčková připomene to nejlepší ze svého bohatého repertoáru. Slavné hity, které vyšly loni na albu Jsem, jaká jsem, si vychutnáme živě. Večer však bude složen převážně z duetů, uvidíme tedy, zda si za svého partnera zvolí někoho z přítomných umělců, anebo bude jejím partnerem některý nástroj – či celý orchestr! Překvapení jsou vítána. Mohla by to být krásná Dlouhá noc s Helenou v Opeře!
Leona Machálková si zazpívá s Laďou Kerndlem. Přesto není vyloučeno, že nám Leona představí i nejoblíbenější muzikálové melodie. A Laďa Kerndl zase světové evergreeny v moderních aranžmá, i svůj nový hit.

Tento večer ostatně nikdo nebude na jevišti sám – duety vytvoří například zpěvák s orchestrem jako rovnocenným partnerem či sólista s jedním nástrojem, anebo se na pódiu mohou sejít dva nástroje...
Nebudou chybět dvojzpěvy z operního repertoáru. Uslyšíme je v podání sopranistky Státní opery Jany Sibery a tenoristy plzeňské opery Jana Adamce.

Lze si představit, že svým inteligentním humorem a vtipným i pohybově náročným vystoupením okoření koncert vokální skupina 4TET Jiřího Korna! Korn založil skupinu s Jiřím Škorpíkem, Davidem Uličníkem a Dušanem Kollárem v roce 2002. Uvidíme, který osobitý hit z alb 1st nebo 2nd nám předvedou!

Zábavná čísla je možné čekat také od temperamentní klukovské sestavy Nightwork, jejíž člen Vojtěch Dyk nám zazpívá i sólově. Z dalších účinkujících se můžeme těšit na zpěv Lucie Šoralové či na muzikálového zpěváka, herce a moderátora Martina Franceho, Šárku Vaňkovou nebo Petra Kotvalda, u jehož zrodu stála už v roce 1998 společnost Bon Art. Na počátku letošního roku nabídl Petrovi spolupráci klavírista a světově uznávaný producent (mimo jiné Mercuryho Barcelony) Mike Moran.
Nechme se však především překvapit netušenými interpretačními dvojicemi vznikajícími jen pro tento originální večer! Jedinečné kombinace, jaké tady uslyšíme, se už zřejmě nikdy nebudou opakovat. A přehrady mezi hudebními žánry i mezi lidmi pro tento slavnostní večer zmizí...

Předprodej vstupenek zajišťuje síť Bohemia Ticket.
zdroj: 2media.cz, s.r.o.

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…