O2 Dance Music Awards 2007: Taneční scéna si volí své krále a královny

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Počínaje rokem 2000 se každoročně koná anketa Dance Music Awards. Jinak tomu není ani v roce 2008, kdy se osmý ročník ankety už podruhé odehrává pod názvem O2 Dance Music Awards. Jejím cílem je zmapovat, jací DJové, hudební skupiny, kluby, party a festivaly zaujali v roce 2007 odbornou i laickou veřejnost nejvíce.

Ankety pro rok 2007 se mohli zúčastnit všichni fanoušci taneční a elektronické muziky, tedy nejen novináři, ale i návštěvníci klubů, parties a festivalů i domácí posluchači tohoto stylu. Hlasování probíhalo do 31. března na webu www.dancemusicawards.cz, vyhlášení vítězů pak proběhne na párty 18. dubna v pražském klubu Abaton.

“Když jsme ve spolupráci s časopisem XMAG s anketou v roce 2000 začínali, byla česká taneční scéna ještě docela mladá. Postupně se však stávala plnohodnotnou součástí celé hudební scény a spolu s ní rostl i význam Dance Music Awards. V současnosti se jedná o respektovanou anketu, která díky velkému počtu hlasujících podává věrný obraz toho, co se v taneční hudbě fanouškům v předchozím roce líbilo a co je zaujalo,” říká Daniel Kafka, organizátor O2 Dance Music Awards. Anketa prošla určitým vývojem, v loňském roce našla silného partnera ve společnosti Teléfonica O2 a také letos by v ní mělo hlasovat ještě více lidí než v předchozím roce.

Hlavní změnou oproti minulým letům jsou nominace v jednotlivých kategoriích. “Nominace vznikly na základě hlasů čtenářů stránek O2 Dance Music Awards, byly sbírány na letních hudebních festivalech a vzali jsme v potaz i výsledky minulých let. Všechny nominace pečlivě prošla a protřídila odborná porota složená ze zástupců specializovaných internetových serverů, hudebních odborníků, promotérů a DJs,” vysvětluje Dan Kafka.

Letošní O2 DMA Final party bude hostit stejně jako v minulém roce pražský klub Abaton, jenž jako jeden z mála v Praze umožňuje postavení 4 stagí, na kterých budou zastoupeny hlavní proudy současné taneční scény. 18. dubna tak v Abatonu vystoupí například rakouský dj Felipe a především hvězdy domácí taneční scény – Lucca, LayDee Jane, Michael C či naživo karlovarští Bow Wave. Současně bude na webových stránkách ankety probíhat on-line přímý přenos ze slavnostního večera.
Kategorie vyhlašované v rámci O2 Dance Music Awards 2007

Český dj roku, česká skupina / hudební projekt roku, český klub roku, pravidelná klubová party, halová akce, open air festival.

Kdo vyhrál v roce 2006?
Vítězem v kategorii DJ roku se stala Lucca, kapelou roku Skyline, klubem Roxy, klubovou nocí Elektra v klubu Fléda, festivalem Summer of Love a mega akcí halová party Transmission.

zdroj: aspen.pr

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…