Ondřeje Brzobohatého těší úspěch na Jezerce

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Své třicáté narozeniny slaví na počátku února Ondřej Brzobohatý, autor hudby k historicky prvnímu muzikálu Divadla Jezerce Já, Francois Villon. Jedním z dárků je pro skladatele i to, že příběh středověkého rebela patří k neoblíbenějším titulům na této scéně.Spolu s ním vytvořili tuto původní českou novinku, kterou uvidíme v únoru celkem třikrát, Jiří Hubač a Pavel Vrba. Francouzského básníka ztělesňuje mladý herec a zpěvák Martin Písařík, Kateřinu, hlavní ženskou postavu, hraje Petra Vraspírová. Režie se ujal Radek Balaš.

„Je to muzikál se vším všudy. Zpívá se v něm naživo, a protože hudební základy nahrál autor hudby Ondřej Brzobohatý s velkým orchestrem, jsou herci vybaveni špičkovými mikroporty. Hlavním tématem hry je touha po svobodě a po lásce,“ říká principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.


„Příprava muzikálu byla výjimečná hned z několika důvodů. Jedním z nich bylo to, že se mi ozval Jiří Hubač. Napsal příběh Villona, kterého jsem shodou okolností miloval už od malička. Dalším zážitkem pro mě byla spolupráce s textařem Pavlem Vrbou,“ vzpomíná Ondřej Brzobohatý.

Před rokem se pak začal Villon na Jezerce zkoušet. „Byl jsem spokojený, že jej režíroval právě Radek Balaš. Při realizaci jsme museli divadlo tak trochu přizpůsobit muzikálu. To samo o sobě bylo také dobrodružství,“ vyznává se skladatel.

Na své třicátiny nechystá Ondřej Brzobohatý žádný velký večírek. Narozeniny obvykle nijak zvlášť neslaví. „Asi zajdeme s kamarády na pivo, žádnou slávu bych z toho nedělal,“ říká. A třicítku nepovažuje ani za nějaký přelom ve svém životě. „Čísla nikdy nebyla mým kamarádem,“ dodává skladatel, jenž v těchto dnech tráví dovolenou na Šumavě.

Muzikál Já, Francois Villon, který je věnován nedávno zesnulým Jiřímu Hubačovi a Pavlu Vrbovi, uvede Divadlo Na Jezerce 1., 10. a 16. února.
Více na: www.divadlonajezerce.cz

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…