Pavel Soukup alias ředitel Mára by nejradši školy zrušil

| Autor: Pluspress | Rubrika: Kultura

Na televizní obrazovky se vrátil Život na zámku, jeden z nejoblíbenějších a nejsledovanějších seriálů z roku 1995, v němž si zásadového a energického ředitele gymnázia Máru zahrál Pavel Soukup. Dnes herec přiznává, že na něj prostředí základních škol či gymnázií působí otřesně a nejraději by je zrušil.

"Školní prostředí mě stresuje, nemá na děti žádný příznivý účinek. Jako dítě jsem nesnášel větu ´ták děti, vyndejte si papíry...´. Z toho mám husí kůži ještě dnes. Každý věděl, co bude následovat. Kdybych měl tu moc, základní školy bych zrušil, nechal bych jen školníky a tělocvičny," míní Pavel Soukup, otec čtyř dětí.

I když od natáčení první řady seriálu uteklo více než deset let, nemá potřebu jej sledovat, protože si jej stále dobře pamatuje. Zda se od té doby změnila i mládež školou povinná, netuší.

"Já mezi mládež nechodím, a pro mládež, kterou mám doma, nemám srovnání. To jsou moje první děti své generace," usmál se Pavel Soukup, který i přes to, že mu vadí školní prostředí, by šel do stejné role i dnes, pokud by se točily další díly.
Volný čas tráví herec s nezaměnitelným hlasem s rodinou a v přírodě. Vedle rybaření vyrazí občas do lesa na houby.

"Od dětství chodím na houby s nadějí, že najdu stovku. Bohužel, našel jsem vždy houby, a navíc jsem jednou dokonce v lese ztratil svého sedmiletého syna. To bylo hrozné! Vyřval jsem si hlasivky, padala tma a mlha, synek mě hledal opačným směrem. Dodnes nevím, jaká síla shůry nás vrátila k sobě," přiznal Pavel Soukup, milovník rychlých aut.

"Auta miluji. Kdybych byl bohatý, kupoval bych si nové auto každý týden. Momentálně jezdím Renaultem Espace a jezdím rychle, pokud před sebe vidím," poznamenal herec, ale ubezpečil, že kvůli bezpečnosti jezdí čím dál pomaleji a opatrněji, a vždy kontroluje, zda jsou všichni v jeho voze připoutáni. (Plus)

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…

Dotazník

Dotazník

13. 4. 2017 | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.