Petr Kolář by svou hřívu nevyměnil ani za hlavní roli

| Autor: Korzo | Rubrika: Kultura

Zpěvák Petr Kolář (40) je typický rocker s mohutným hlasem a dlouhými vlasy. Nyní představil nové album Bez křídel a s nově postavenou kapelou se chystá na turné po republice. Že by si však pořídil i nový účes, to v žádném případě nehrozí.

"Dlouhé vlasy nosím už od 14 let a nikdo by mě nedonutil je ostříhat. Ani za cenu velké role v muzikálu," prohlašuje Petr Kolář.

"Už jsem účinkoval celkem v jedenácti muzikálech, ten poslední je Golem, ale s požadavkem na krátké vlasy jsem se naštěstí zatím nesetkal. To bych řešil jedině tak, že bych si raději vybral jinou postavu, u které by moje vlasy nevadily. Třeba nějakého rytíře nebo jinou historickou postavu."

Dozrál na sólovou kariéru
Petr Kolář oslavil tuto středu čtyřicáté narozeniny. To je vždy důvod k bilancování. Na sólovou dráhu se vydal až poměrně pozdě, teprve v sedmatřiceti letech, ale nelituje toho.

"Byl to velký rozdíl, protože celá léta jsem byl zvyklý na kapelu za zády, ať už to byl Precedens nebo Arakain, a všechno se tak nějak dělilo mezi všechny," vysvětluje Petr Kolář. "Teď je najednou všechno jinak a musím být mnohem zodpovědnější. Člověk k tomu musí dozrát, někdo ve dvaceti, někdo, jako já, později."

Zpěvák za sebou nemá ani žádné bouřlivé zvraty v soukromém životě. Radost mu dělají obě jeho děti."Dceři Jolaně je 18 let a studuje chovatelství na střední škole v Písku," říká Petr Kolář. "Sama si tento obor vybrala a já dohlížím, aby ho zdárně dostudovala. Mou hudbu poslouchá jako první a říká mi na to svůj názor. A můj pětiletý syn je již ve svém věku osobnost a dává mi to dost najevo."

V létě na Vysočinu
Petr Kolář rád cestuje a objevuje nové země.
"Nejvíce mě zaujalo Thajsko. Je tam vše diametrálně jiné, ze všech koutů tam na vás dýchá buddhismus," svěřil Petr Kolář Korzu. "Hodně si v takové zemi odpočinu a nabírám nové síly. Je to pro mě taková velká duchovní změna. Ale letos v létě zůstaneme v Čechách. Jedeme ve třech, protože dcera už má své zájmy, na hory. Máme chalupu na Vysočině, v Olešnici, kde to máme moc rádi."

Komentáře

Komentářů celkem: 9
stejne sou to keci to podstatny nerekne =( anonym 18. 8. 2009 | 11:05
ELIŠKA AHOJ PROSÍMTÉ O FOTO JEMI 14 A SEM TVOJE FANINKA MAMTÁŘÁDA ELIŠKA 24. 6. 2009 | 10:08
ahoj ELIŠKA 15. 5. 2009 | 10:21
ahoj ELIŠKA 27. 3. 2009 | 09:05
Petr je hezký, příjemný a hezky zpívá. Je to hvězda, která svítí nejen v noci,ale i vedne. Nevím… Magdaléna Karbanová 30. 8. 2007 | 20:21

Další články z rubriky

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…