Petr Kolář shání staré rockové nahrávky a chce zpívat s mladými

| Autor: Korzo | Rubrika: Kultura

Zpěvák Petr Kolář (40) je rocker skutečně každým coulem. Kromě toho, že má své dlouhé vlasy, specifický chraplavý hlas a, jak přiznává, duši romantika, poslouchá také staré rockové písničky. Z nich se učí a nyní čerpá inspiraci i pro své nové album.

Od osmnácti let zpíval Petr Kolář s řadou rockových kapel, naučil se hrát na bicí a hltal stařičké nahrávky rockových veteránů.

"Když jsem vyrůstal, nebyla taková možnost sehnat staré rockové desky jako dnes. Tak je pokoutně sháním až teď," vypráví zpěvák. "Všechna alba se znovu remastrují a vydávají na cédéčkách. A není se co divit. Býval to velký kopec muziky, ze kterého dnes muzikanti čerpají a učí se. Já to dělám také. Proto starou hudbu poslouchám. Z těch starších mám rád třeba Deep Purple, Led Zeppelin, Uriah Heep nebo Kiss. Tyhle skupiny v sedmdesátých a osmdesátých letech opravdu hodně znamenaly."

Podle Petra je dnes spousta dobrých mladých kapel, které pochopily, že se z dávných hitů lze leccos přiučit. Ty si rád poslechne a kdyby na to přišlo, klidně by si s nimi i zazpíval.

"Mám pocit, že v dnešní době se všechno vrací zpátky ke kořenům staré rockové muziky, do období syňťáků, amerických kapel a nové vlny. Je to přirozené, nová generace tohle nezná a touží to poznat. A je to dobře. Samozřejmě takový punk, metal a hardcore, ty tu prostě zůstanou. To jsou styly, které lidé vyznávají po celý život a vyjadřují tím nějaký názor a energii, kterou v sobě mají. Ale zbytek hudebních stylů se neustále obměňuje, je to módní záležitost."

Petra letos čeká perný rok. Připravuje novou, v pořadí druhou sólovou desku, ze které už mu rádia hrají písničku Oceán a také chystá koncertní turné. Nedávno se zúčastnil soutěže Souboj hitů, kde si umělci vybrali některý starý hut a pokusili se ji zazpívat v novém hávu.

"Já si vybral hit z roku 1984 od skupiny Deep Purple. Dříve to nazpíval Jirka Schellinger pod názvem Šípková Růženka. Pro mě je to vysloveně srdeční záležitost, tak jsem ji zpíval moc rád," dodává Petr.

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…