Petr Kolář zamíří na Pražský hrad

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Petr Kolář – několikanásobný Stříbrný Slavík, držitel ceny Anděl - zpěvák roku a řady dalších ocenění – letos pro své fanoušky připravil LETNÍ AKUSTICKÉ TURNÉ "Pod hvězdami aneb Vždy je něco za oponou". Turné probíhá od května do září v nezapomenutelné atmosféře letních amfiteátrů, hradů a zámků v celé České republice. Divácké ohlasy na koncerty jsou úžasné, doposud turné shlédlo cca 10.000 nadšených fanoušků a příznivců Petra.Jako „bonbónek na konec“ si Petr nechal koncert v Praze v exkluzivních prostorách Pražského hradu. Nenechte si ujít závěrečný koncert v rámci Letního akustického turné Petr Kolář 2010, který se uskuteční 8. 9. 2010 na Nejvyšším purkrabství Pražského hradu od 20:00 hodin. Mezi pozvanými hosty bude krom celebrit z uměleckého světa také pan prezident Václav Klaus s manželkou Livií Klausovou.

„Uspořádat koncert na takto významném místě v Praze není vůbec obvyklé. To, jestli bude možné koncert na Pražském hradě uskutečnit nám potvrdila a schválila Správa Pražského hradu s tím, že doposud se zde konaly spíš divadelní představení a koncerty zaměřené např. na jazz. O to víc jsem rád, že se nám to podařilo a je to pro mě čest vystoupit na místě s takovou historií! Myslím, že budu mít před koncertem trému,“ říká Petr Kolář.Diváci se mohou těšit na skvělou atmosféru akustických verzi písniček, ve kterých neuvěřitelně vyniká Petrův rockově-romantický hlas. Legendární hity jako „Ještě že Tě, lásko, mám“, „Jednou nebe zavolá“, „Vyznání“ nebo „Jsem sám“ zazní v úplně nových akustických aranžích, na kterých spolupracoval Petr společně s producentem svých desek Karlem Maříkem.

Kapela Petra Koláře bude tak jako na celém turné doplněna smyčcovým kvartetem, jehož doprovod dodává písním duchovní rozměr. Aranžmá pro smyčcový kvartet zpracoval Jan Alan, který současně doprovází Petra na basovou kytaru, a Karel Mařík. Dalšími členy kapely jsou Richard Böhm – bicí, Roman Voch – kytara, na akordeon a piano hraje Karel Mařík a punc dokonalosti celému vystoupení dodá samozřejmě Petr svým zpěvem. Hostem koncertu bude zpěvačka Iva Marešová & 999.
ČTĚTE TAKÉ:
Čarování s jogurtemSTAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…