Postránecký nebude vinař z leknutí

| Autor: Korzo | Rubrika: Kultura

Nová role herce Václava Postráneckého jako vinaře v chystané prvotině režiséra Tomáše Bařiny Bobule (premiéra 27.3.2008) mu bude jako šitá na míru. Herec se totiž netají tím, že k Moravě přilnul citově, ale i chuťově. Na Moravě si totiž našel svou ženu a miluje tamní písně, ale podle svých slov i moravsky pije a jí!


"To je pravda," potvrzuje Postránecký. "Moravsky umím pít jako duha. Ale to neznamená, že bych se jen tak opíjel. Vždycky musím mít důvod. A to dobrý. Třeba když potkám skvělé lidi. To pak nějakou láhev vína nepočítám."

Blízká je mu i inspirace režiséra skutečným příběhem falešného asistenta bývalého ministra Kavana, Lukáše Kohouta, který za státní peníze procestoval nejexotičtější kouty světa, dokonce i v soukromém letadle a s najatou ochrankou. Postráneckého role excelentního podvodníka Zajíčka v komedii Konto Separato (1997) je totiž pro mnohé zcela nezapomenutelná.


Poslední nečekaný až šokující kousek však Václav Postránecký předvedl před časem návštěvníkům Východočeského divadla v Pardubicích. Jako patron soutěžní inscenace Grand Festivalu smíchu si na pódiu postěžoval, že je nastydlý. I když hned vzápětí k jeho nohám přilétlo od solidárních diváků několik papírových kapesníčků, Postránecký uchopil vedle stojící židli a ukázal publiku, jak se dá použít místo kapesníku k utření nosu. I když mu byl odměnou smích a potlesk, sám herec vzápětí přiznal, že takovou ukázku pokleslého humoru nehodlá příliš často opakovat.

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…

Dotazník

Dotazník

13. 4. 2017 | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.