Postránecký nebude vinař z leknutí

| Autor: Korzo | Rubrika: Kultura

Nová role herce Václava Postráneckého jako vinaře v chystané prvotině režiséra Tomáše Bařiny Bobule (premiéra 27.3.2008) mu bude jako šitá na míru. Herec se totiž netají tím, že k Moravě přilnul citově, ale i chuťově. Na Moravě si totiž našel svou ženu a miluje tamní písně, ale podle svých slov i moravsky pije a jí!


"To je pravda," potvrzuje Postránecký. "Moravsky umím pít jako duha. Ale to neznamená, že bych se jen tak opíjel. Vždycky musím mít důvod. A to dobrý. Třeba když potkám skvělé lidi. To pak nějakou láhev vína nepočítám."

Blízká je mu i inspirace režiséra skutečným příběhem falešného asistenta bývalého ministra Kavana, Lukáše Kohouta, který za státní peníze procestoval nejexotičtější kouty světa, dokonce i v soukromém letadle a s najatou ochrankou. Postráneckého role excelentního podvodníka Zajíčka v komedii Konto Separato (1997) je totiž pro mnohé zcela nezapomenutelná.


Poslední nečekaný až šokující kousek však Václav Postránecký předvedl před časem návštěvníkům Východočeského divadla v Pardubicích. Jako patron soutěžní inscenace Grand Festivalu smíchu si na pódiu postěžoval, že je nastydlý. I když hned vzápětí k jeho nohám přilétlo od solidárních diváků několik papírových kapesníčků, Postránecký uchopil vedle stojící židli a ukázal publiku, jak se dá použít místo kapesníku k utření nosu. I když mu byl odměnou smích a potlesk, sám herec vzápětí přiznal, že takovou ukázku pokleslého humoru nehodlá příliš často opakovat.

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

1. 8. 2016 | V 90. letech usedaly před televizní obrazovky miliony lidí po celém světě, aby se dozvěděly, jak…

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

20. 7. 2016 | Velmi dojemné video v posledních dnech ovládá sociální sítě. Trailer k letošním paralympijským hrám…