Pozdní sběr 2006 věnovaný Dětskému krizovému centru

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

V sobotu 4. listopadu v čase od 13.00 do 22.00 se uskuteční na Baráčnické rychtě již 3. ročník charitativního hudebního festivalu POZDNÍ SBĚR 2006. Pořadatelé tohoto ročníku se rozhodli v roce 2006 věnovat výtěžek z této akce na činnost Dětského krizového centra, o.s. (DKC).

V průběhu celého odpoledne a večera se divákům představí české hudební skupiny: Bengas, Posmrtné zkušenosti, Fekete seretlek, Náš člověk v Havaně, Moberg ensemble, Selbrush a Eggnoise.

A proč se festival vlastně jmenuje Pozdní sběr? Pozdní sběr – také pro to, že se pokusíme (s Vaší pomocí) „nasbírat“, co nejvíce peněz a odevzdat je Dětskému krizovému centru. To znamená, že si všichni příchozí nejen krásně užijí podzimní sobotní den, ale navíc svou návštěvou přispějí na dobrou věc - vstupenka na festival (150,- Kč), je k dispozici v předprodeji v místě konání, nebo přímo ke koupi v den D, uvedl Benjamin Kittl, organizátor akce.

Myšlenka akce vznikla již v roce 2004 a jejím hlavním záměrem bylo právě věnovat vždy nějaké charitativní organizaci či nadaci výtěžek z festivalu. V předešlých letech obdrželi od organizátorů akce výtěžek např. Nadace Jedličkova ústavu nebo Kapka naděje. „Věřím, že myšlenka tohoto festivalu bude nadále pokračovat a diváci budou spokojení nejen z hudební nabídkou, ale také se záměrem celé akce“, uvádí Michal Benč, z Dětské krizového centra.

Bližší informace o připravovaném festivalu a programu naleznete na webových stránkách www.pozdnísběr.net. Akce se koná poprvé na Baráčnické rychtě, Tržiště 23/555, Praha 1.

Dětské krizové centrum bylo založeno jako vůbec první zařízení zabývající se problematikou týraných, zneužívaných a zanedbávaných dětí v České republice již v roce 1992. Od té doby zajišťuje komplexní psychosociální pomoc dětem, dospívajícím a jejich rodinám. V Dětském krizovém centru pracuje v současné době 12 odborníků z řad psychologů, terapeutů a sociálních pracovníků. V provozu je současně nonstop Linka důvěry na čísle 241 484 149 a internetová linka důvěry. Po dobu činnosti Dětského krizového centra se na zařízení obrátilo se žádostí o pomoc přes 3000 dětí a jejich rodin. Jeho činnost je možné podpořit zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS Darujtesebe na číslo 87777.
Bližší informace o činnosti sdružení na www.dkc.cz


zdroj: Michal Benč tiskový mluvčí DKC

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…