POZVÁNÍ NA VERNISÁŽ a slavnostní ukončení III. ročníku fotografické soutěže Ekologie v objektivu

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Společnost Bayer zve všechny příznivce fotografování a ochrany přírody na slavnostní vernisáž a předání cen vítězům fotografické soutěže Ekologie v objektivu.

dne 18. 9. 2006 od 16:30 hod.
Ovocný trh, Praha 1

V programu vernisáže na návštěvníky čeká nejen odhalení vítězných velkoplošných děl, ale i setkání se zástupci poroty a zajímavými hosty jako Tomáš Matonoha, Josef Laufer, Karla Mráčková a další, četná hudební, taneční vystoupení a program pro děti. Připraveny jsou také hlavolamy unikátní i známé (soutěž v nejrychlejším vyndání ježka z klece, netradiční rubikova kostka apod.), střihač portrétů, zdravé občerstvení a další zajímavosti.

Vernisáž zahájí výstavu vítězných a dalších vybraných děl ve formátu 2x3m, která bude do konce září umístěna na Ovocném trhu. Poté budou díla vystavena unikátně v prostorách nového terminálu letiště Praha.

V rámci vernisáže bude 18.9. na Ovocném trhu postaveno nafukovací hřiště na volejbal, na kterém si máte možnost zasportovat a v rámci jednotlivých týmů (studenti, novináři, fototografové a další) bojovat v turnaji o vítězství a drobné ceny.

Fotografická soutěž Ekologie v objektivu organizovaná třetím rokem společností Bayer si získala přízeň široké veřejnosti. V letošním ročníku bylo do soutěže přihlášeno celkem 1 588 snímků od 492 autorů. Porota, složená z odborníků na fotografii, umění a ochranu životního prostředí vybrala 1.září po téměř čtyřhodinové dramatické diskuzi osm vítězných kategorií.

„Hodnotili jsme více než 1.500 fotografií a přestože jejich kvalita byla značně rozkolísaná, měli jsme z čeho vybírat. Věřím, že soutěž se bude rok od roku zlepšovat a zúčastní se jí stále více skvělých fotografů. Bavila mne pestrá porota – prokazovala, z jak různých úhlů pohledu se dá vnímat fotografický obraz. Prostě palba názorů, vášně, ale nakonec se většina hodnotících s výsledky ztotožnila. Vítězům gratuluji, mají být na co hrdí.“ řekl předseda poroty, Tomáš Pospěch, historik umění, fotograf a pedagog.

Porota se maximálně snažila vybrat takové snímky, které nejvíce reflektují letošní téma: Země mění svou tvář. „Vítězné snímky by měly alarmovat, nutit nás k zamyšlení a uvědomění si toho, co se s životním prostředím kolem nás děje, a že to není v pořádku,“ dodává další člen poroty, Ing. Petr Stýblo z Českého svazu ochránců přírody.

Bylo těžké učinit rozhodnutí, protože mnoho snímků naplňovalo myšlenku a poselství soutěže, ale jejich zpracování bylo často technicky velmi chybné a nedůsledné. Porota se proto rozhodla neudělit ocenění v kategorii MMS a v kategorii Symbióza ve věkové kategorii do 18 let. Ceny z těchto kategorií byly přesunuty a uděleny formou druhé nebo zvláštní ceny v jiných kategoriích.

Soutěžící a široká veřejnost mají možnost vítězné snímky poprvé zhlédnout dne 18.9. od 16:30 na slavnostním předávání cen na Ovocném trhu v Praze. Vernisáž zahájí unikátní venkovní výstavu velkoformátových fotografií (2x3m) v centru Prahy, která bude vůbec první tohoto druhu v ČR.
V říjnu bude výstava spolu s dalšími deseti vybranými snímky přemístěna do prostor nového terminálu Letiště Praha. Zde bude k vidění až do konce roku 2006.

Další informace k projektu Ekologie v objektivu naleznete na webových stránkách www.bayerfoto.com

Vstup na akci je volný. Těšíme se na příjemné setkání s Vámi.

Organizátoři projektu Ekologie v objektivu
www.bayerfoto.com

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…