Přátelé mezi sebou přivítají herce jiné rasy

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Tvůrci seriálu Přátelé, jednoho z nejúspěšnějších amerických sitcomů posledních let, se rozhodli více přiblížit etnickým menšinám žijícím ve Spojených státech. Nechají proto některého z hlavních hrdinů zamilovat se do dívky jiné barvy pleti.

„Jsme už delší dobu kritizováni za to, že se při výběru herců zaměřujeme pouze na herce bílé pleti. Lidé argumentují tím, že se náš seriál odehrává v New Yorku, který je jedním z nejvíce kosmopolitních měst na světě, a přitom je všech šest hlavních hrdinů bílé pleti,“ vysvětluje producent seriálu Kevin Bright (47).

Scénáristé proto dostali za úkol vsadit do nové série více postav, které si zahrají herci odlišné barvy pleti. Jako nejpravděpodobnější se jeví varianta, v níž se zamiluje buď seriálový Ross nebo Joey, které ztvárňují David Schwimmer (36) a Matt LeBlanc (35). „Zatím víme jen to, že zřejmě půjde a paleontoložku. Nebudeme nijak striktně trvat na tom, zda má jít o indiánskou, čínskou, latinskoamerickou či afroamerickou dívku. Může to být samozřejmě také kterákoliv herečka s arabskými kořeny,“ pokračuje Bright.

Hlavní hrdinové seriálu s přijetím herců jiné rasy do své party rozhodně nemají žádný problém. „Myslím, že to mělo přijít dávno. Také si ale myslím, že nikdo nemůže obviňovat tvůrce seriálu z úmyslu. Bílí herci prostě měli v konkursech více štěstí. Není v tom nic rasistického a určitě by na to neměly být nějaké tabulky,“ nechala se slyšet například Lisa Kudrowová (39), která v seriálu Přátelé hraje potrhlou Phoebe. (Plus)

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

1. 8. 2016 | V 90. letech usedaly před televizní obrazovky miliony lidí po celém světě, aby se dozvěděly, jak…

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

20. 7. 2016 | Velmi dojemné video v posledních dnech ovládá sociální sítě. Trailer k letošním paralympijským hrám…