Principál „Jezerky“ Jan Hrušínský si užil léto na moři

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Rychle a nepozorovaně prý uběhlo léto řediteli Divadla Na Jezerce Janu Hrušínskému. „Utekla mi celá řada let, ale to letošní léto jsem byl rozhodnut nepropásnout a pořádně si ho užít. Jenže ono letos vlastně žádné léto nebylo,“ říká.
„Částečně jsem byl v Jižních Čechách, částečně v Praze v divadle, protože kancelářská akta je bohužel třeba vyřizovat i o prázdninách. Ale týden jsem si opravdu užil na lodi s přáteli, s nimiž jsem podnikl plavbu po řeckých ostrovech a na divadlo jsem vůbec nemyslel. Tedy první dva dny,“ dodává.

Nyní na konci léta se Jan Hrušínský podle svých slov těší na své kolegy a na všechny kamarády z divadla. „A také na první představení Charleyovy tety, kterým 15. září zahajujeme sezónu,“ uvádí. Publikum se na této scéně znovu setká hned ve druhé polovině září rovněž s Williamem Shakespearem – jeho dvěma hrami, které Hrušínský nastudoval.

Bouřlivý aplaus odměňuje každé představení tragédie Othella, dramatu o lásce, závisti, žárlivosti a o tom, že nejbělejší tvář může mít nejčernější duši. Hrají v něm vynikající Radek Holub spolu s Matrinem Sittou a Terezou Němcovou. Mezi nejoblíbenější tituly na Jezerce patří i skvělá komedie o zavržených a odmítaných láskách Večer tříkrálový s Barborou Kodetovou, Radkem Holubem a Miluší Šplechtovou v hlavních rolích. Jan Hrušínský se také rád setká s hercem Vladimírem Pucholtem, jenž přijede do České republiky a možná se zastaví na Jezerce.

„Těším se na i na zkoušení komorního muzikálu na téma Francois Villon, který napsali pánové Jiří Hubač, Ondřej Brzobohatý a Pavel Vrba a na výkon Jana Dolanského v titulní roli, stejně jako na zkoušky skvělé komedie Jeppe z vršku, kde bude hlavní roli hrát Radek Holub,“ říká principál Divadla Na Jezerce. „A v neposlední řadě se těším na další léto a jsem rozhodnut, že příště už ho opravdu nepropásnu,“ dodává.

POJĎTE NAKUPOVAT DO BUTIKU NA DÁMA.CZ!ČTĚTE TAKÉ: Chcete být sexy? Vyzkoušejte imitaci samodržících punčoch!Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…

Dotazník

Dotazník

13. 4. 2017 | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.