Retrofest - Vilém Čok & Bypass, Gabriela Al Dhábba

| Autor: Jana Henychová | Rubrika: Kultura

Společný koncert pod názvem RETROFEST se uskuteční ve středu 28. března v v Retro Music Hall (Francouzská 4, Praha 2). Vystoupí VILÉM ČOK & BYPASS, GABRIELA AL DHÁBBA a EDDIE STOILOW. Chcete si zasoutěžit o vstupenky? Čtěte dále...

VILÉM ČOK & BYPASS

Vilém Čok po pětileté odmlce založil nové seskupení s názvem BYPASS. Shromáždil kolem sebe hráčskou elitu – Petr Henych (kytara), Zdeněk Budík (klávesy, programing), Martin Hroněk (baskytara) a Franta Poborský (bicí), a sám se postavil k mikrofonu. V roce 2006 se BYPASS zúčastnil řady prestižních festivalů, např. Benátská noc, Sázava fest, Vroutek atd. Repertoár čerpá z debutu „Běž pro ty šproty“, který je kombinací tvrdých rockových kytar s elektronikou v pozadí. Strhující rockovou show s energickým pohybem ozvláštňuje Vilém Čok netypickými kostýmy a rekvizitami. Jak on sám s úsměvem říká: „Spousta lidí si po poslechu naší hudby uvědomí, že se BYPASS stane dříve či později jejich oblíbeným kámošem.“.
Více na http://www.vilemcok.com.

GABRIELA AL DHÁBBA
Gába Al Dhábba (3. místo v soutěži Česko hledá SuperStar II, autorský debut „Contra Factum“) a skupina DEFACTO fungovala a vzájemně se testovala od března 2006 pod jménem Gabriela Al Dhábba A® MY. Vystupovala s koncertně upravenými písněmi z alba „Contra Factum“. V současné době již pod novým názvem GÁBA & DEFACTO a jasnější společnou vizí chystají nový a stylově tvrdší materiál pro vystoupení i nové album, které plánují k vydání na podzim roku 2007. Kapela hraje ve složení Gabriela Al Dhábba (zpěv), David Pavlík (kytara), Martin Ivan (baskytara) a Dušan Bobák (bicí). Více na http://www.gabaonline.cz .

EDDIE STOILOW
Historie a myšlenka společného projektu EDDIE STOILOW sahá až do roku 2000. Po zásadních změnách ve všech oblastech fungování kapely se tato pražská skupina vrací na podia i do médií. Hlavní aktivitou kapely je nyní prezentace aktuálního alba „Eddie Stoilow 2005“ a nového live-setu se zbrusu novou sestavou. Stylově lze kapelu velmi těžko zařadit. Šestičlenná kapela totiž přináší svým fanouškům velmi populární „new-pop“, který do sebe absorbuje mnoho prvků z různých hudebních směrů a přitom působí značně kompaktně. Více na http://www.eddiestoilow.com.

Internetové stránky Retro Music Hall: http://www.retropraha.cz

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…