Retrofest - Vilém Čok & Bypass, Gabriela Al Dhábba

| Autor: Jana Henychová | Rubrika: Kultura

Společný koncert pod názvem RETROFEST se uskuteční ve středu 28. března v v Retro Music Hall (Francouzská 4, Praha 2). Vystoupí VILÉM ČOK & BYPASS, GABRIELA AL DHÁBBA a EDDIE STOILOW. Chcete si zasoutěžit o vstupenky? Čtěte dále...

VILÉM ČOK & BYPASS

Vilém Čok po pětileté odmlce založil nové seskupení s názvem BYPASS. Shromáždil kolem sebe hráčskou elitu – Petr Henych (kytara), Zdeněk Budík (klávesy, programing), Martin Hroněk (baskytara) a Franta Poborský (bicí), a sám se postavil k mikrofonu. V roce 2006 se BYPASS zúčastnil řady prestižních festivalů, např. Benátská noc, Sázava fest, Vroutek atd. Repertoár čerpá z debutu „Běž pro ty šproty“, který je kombinací tvrdých rockových kytar s elektronikou v pozadí. Strhující rockovou show s energickým pohybem ozvláštňuje Vilém Čok netypickými kostýmy a rekvizitami. Jak on sám s úsměvem říká: „Spousta lidí si po poslechu naší hudby uvědomí, že se BYPASS stane dříve či později jejich oblíbeným kámošem.“.
Více na http://www.vilemcok.com.

GABRIELA AL DHÁBBA
Gába Al Dhábba (3. místo v soutěži Česko hledá SuperStar II, autorský debut „Contra Factum“) a skupina DEFACTO fungovala a vzájemně se testovala od března 2006 pod jménem Gabriela Al Dhábba A® MY. Vystupovala s koncertně upravenými písněmi z alba „Contra Factum“. V současné době již pod novým názvem GÁBA & DEFACTO a jasnější společnou vizí chystají nový a stylově tvrdší materiál pro vystoupení i nové album, které plánují k vydání na podzim roku 2007. Kapela hraje ve složení Gabriela Al Dhábba (zpěv), David Pavlík (kytara), Martin Ivan (baskytara) a Dušan Bobák (bicí). Více na http://www.gabaonline.cz .

EDDIE STOILOW
Historie a myšlenka společného projektu EDDIE STOILOW sahá až do roku 2000. Po zásadních změnách ve všech oblastech fungování kapely se tato pražská skupina vrací na podia i do médií. Hlavní aktivitou kapely je nyní prezentace aktuálního alba „Eddie Stoilow 2005“ a nového live-setu se zbrusu novou sestavou. Stylově lze kapelu velmi těžko zařadit. Šestičlenná kapela totiž přináší svým fanouškům velmi populární „new-pop“, který do sebe absorbuje mnoho prvků z různých hudebních směrů a přitom působí značně kompaktně. Více na http://www.eddiestoilow.com.

Internetové stránky Retro Music Hall: http://www.retropraha.cz

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…