Richard Tesařík: Brácha mi chybí

| Autor: Pluspress | Rubrika: Kultura

Okamžitě po červnovém nečekaném úmrtí spoluzakladatele populární skupiny Yo Yo Band Vladimíra Tesaříka se republikou rozletěla fáma o jejím blízkém konci. Vladimírův bratr Richard však příznivcům slíbil, že skupinu dál povede sám. Slib splnil, a dnes má skupina za sebou úspěšné letní turné.

"Nejsem člověk, který něco vzdává. Na jevišti jsem se s tím už srovnal. Dříve jsme měli při hraní všechna sóla rozdělená s bráchou a teď je zpívám sám. Skupina je v pohodě a prostě jedeme dál. Časem snad vydáme i nové cédéčko, ale to bude trvat ještě velmi dlouho. Brácha mi chybí. S tím už nikdo nic nenadělá. Musím se s tím srovnat sám," řekl Richard Tesařík.

Rodina populárních bratrů pochází z vesnice Moravská Chrastová nedaleko Svitav. Každý rok se do Chrastové Vladimír i Richard stěhovali na celé léto. "Jezdíme sem odmalička. Náš děda, praděd i prapraděd jsou rodáci z Moravské Chrastové a z okolí. Máme tady hromadu příbuzných a po dědovi jsme tady zdědili kus baráku. Není to celé naše, neboť maminka měla ještě dva bratry, a tak se o něj dělíme. Je tady krásně a vždy si odpočineme od velkoměsta. Po vzoru prezidenta Edvarda Beneše, který měl letní byt na zámku v Náměšti nad Oslavou, je tady naše rodinné letní sídlo. I tady Vladimíra postrádáme," povzdechl si Richard Tesařík.

Skupina Yo Yo Band se výsluní české populární hudby drží už od roku 1975. Proslavila se hity Kladno, Lehkou chůzí, či Karviná. (Plus)

Více na www.yoyoband.cz

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

1. 8. 2016 | V 90. letech usedaly před televizní obrazovky miliony lidí po celém světě, aby se dozvěděly, jak…

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

20. 7. 2016 | Velmi dojemné video v posledních dnech ovládá sociální sítě. Trailer k letošním paralympijským hrám…