Román pro muže šlape na paty Kajínkovi

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Film Román pro muže vidělo v Čechách a na Slovensku přes 100 tisíc diváků za víkend! Nový český film režiséra Tomáš Bařiny podle stejnojmenného knižního bestselleru a scénáře Michala Viewegha, potvrdil své ambice stát se jedním z diváckých hitů podzimu.V hlavních rolích filmu Román pro muže se představili Miroslav Donutil, Vanda Hybnerová, Miroslav Vladyka, Táňa Pauhofová a Jan Budař.

Snímek byl uveden do premiéry v Čechách i na Slovensku ve stejném termínu (23.9.2010) a během prvního víkendu jej dohromady zhlédlo přes 100 tisíc diváků.

V českých kinech si připsal Román pro muže za premiérový víkend na své konto 89 105 návštěvníků, a tím se zařadil (společně s filmy Kájínek a Ženy v pokušení) do trojice snímků s nejúspěšnějšími startovními návštěvnostmi roku 2010. Na Slovensku jej pak vidělo během prvního víkendu 17 550 lidí.

Celková částka, kterou diváci utratili v Čechách za vstupné, činila neuvěřitelných 11 540 666 korun.Román pro muže vypráví příběh tří sourozenců - Cyrila (Miroslav Donutil), Bruna (Michal Vladyka) a Anety (Vanda Hybnerová), kteří mají kvůli předčasné smrti rodičů mnohem pevnější pouto, než bývá obvyklé. A to přesto, že se povahově snad už nemůžou víc lišit.

Cyril je cynický bonviván s těmi nejlepšími kontakty a jednoduchým vkusem, jenž mu velí vždycky sáhnout po tom nejdražším. Aneta má výrazně vyvinutý smysl pro spravedlnost a citlivou duši, která čím dál víc okorává vlivem neuspokojivých partnerských vztahů. A Bruno je typický „obyčejný člověk", jenž z nalinkovaných kolejí práce - rodina občas odbočuje jen k neškodným erotickým fantaziím na internetu.
Bruno také trpí nevyléčitelnou nemocí, která se stane katalyzátorem nápadu uspořádat velkolepou sourozeneckou jízdu do Tater, do nejlepšího hotelu, s báječnou lyžovačkou a nádhernou prostitutkou jménem Tali (Táňa Pauhofová), která má Brunovi splnit všechna jeho poslední přání. Jenže plán na nezapomenutelnou dovolenou výrazně naruší tragikomické střety mezi sourozenci, vyplývající z jejich povahové a názorové rozdílnosti. Do Tater za nimi navíc vyrazí nevyzpytatelný „majitel" krásné Tali (Jan Budař), který už tak napjatou situaci ještě zahustí.

ČTĚTE TAKÉ:
Ve kterém ročním období se hubne nejlépe?


STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU

Další články z rubriky

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…