Román pro muže šlape na paty Kajínkovi

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Film Román pro muže vidělo v Čechách a na Slovensku přes 100 tisíc diváků za víkend! Nový český film režiséra Tomáš Bařiny podle stejnojmenného knižního bestselleru a scénáře Michala Viewegha, potvrdil své ambice stát se jedním z diváckých hitů podzimu.V hlavních rolích filmu Román pro muže se představili Miroslav Donutil, Vanda Hybnerová, Miroslav Vladyka, Táňa Pauhofová a Jan Budař.

Snímek byl uveden do premiéry v Čechách i na Slovensku ve stejném termínu (23.9.2010) a během prvního víkendu jej dohromady zhlédlo přes 100 tisíc diváků.

V českých kinech si připsal Román pro muže za premiérový víkend na své konto 89 105 návštěvníků, a tím se zařadil (společně s filmy Kájínek a Ženy v pokušení) do trojice snímků s nejúspěšnějšími startovními návštěvnostmi roku 2010. Na Slovensku jej pak vidělo během prvního víkendu 17 550 lidí.

Celková částka, kterou diváci utratili v Čechách za vstupné, činila neuvěřitelných 11 540 666 korun.Román pro muže vypráví příběh tří sourozenců - Cyrila (Miroslav Donutil), Bruna (Michal Vladyka) a Anety (Vanda Hybnerová), kteří mají kvůli předčasné smrti rodičů mnohem pevnější pouto, než bývá obvyklé. A to přesto, že se povahově snad už nemůžou víc lišit.

Cyril je cynický bonviván s těmi nejlepšími kontakty a jednoduchým vkusem, jenž mu velí vždycky sáhnout po tom nejdražším. Aneta má výrazně vyvinutý smysl pro spravedlnost a citlivou duši, která čím dál víc okorává vlivem neuspokojivých partnerských vztahů. A Bruno je typický „obyčejný člověk", jenž z nalinkovaných kolejí práce - rodina občas odbočuje jen k neškodným erotickým fantaziím na internetu.
Bruno také trpí nevyléčitelnou nemocí, která se stane katalyzátorem nápadu uspořádat velkolepou sourozeneckou jízdu do Tater, do nejlepšího hotelu, s báječnou lyžovačkou a nádhernou prostitutkou jménem Tali (Táňa Pauhofová), která má Brunovi splnit všechna jeho poslední přání. Jenže plán na nezapomenutelnou dovolenou výrazně naruší tragikomické střety mezi sourozenci, vyplývající z jejich povahové a názorové rozdílnosti. Do Tater za nimi navíc vyrazí nevyzpytatelný „majitel" krásné Tali (Jan Budař), který už tak napjatou situaci ještě zahustí.

ČTĚTE TAKÉ:
Ve kterém ročním období se hubne nejlépe?


STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…