Sára Saudková lanaří výtvarníky-muzikanty

| Autor: Korzo | Rubrika: Kultura

Fotografka Sára Saudková (40) je kurátorkou výstavní galerie v divadle Hybernia. Po úspěšné prezentaci děl Františka Ringa Čecha uspořádala výstavu dalšímu významnému muzikantovi, který propadl malířství. Je jím Martin Němec, kapelník legendární skupiny Precedens.


Na vernisáži se sešli umělci zvučných jmen. Martinovi zazpívala jeho pěvecká kolegyně z Precedensu Bára Basiková a také Dáša Součková, známá především jako zpěvačka skupiny Lili Marlen. Přítomna byla i další Bára, a to Štěpánová. Na obrazy se přišla podívat i malířka Berenika Saudková, výtvarník Miloš Nesvadba, herec a galerista Zdeněk Podhůrský a mnozí další. Výstava je prodejní a ceny obrazů se pohybují od třiceti do sto čtyřiceti tisíc.

Úspěšný hudebník Martin Němec Korzu řekl, že vlastně ani neví, zda se cítí více malířem nebo muzikantem.


Martin Němec a Dáša Součková

"Jsem rozpolcený," prohlásil. "Kdybych to věděl, věnoval bych se naplno pouze jedné z těchto činností. Mám periody, kdy nemohu žít bez malování. Pak se mi začne stýskat po hudbě a běžím napsat nějakou písničku. Já navíc píšu i texty a za čtrnáct dní bude mít křest moje knížka Vana s výhledem. Snažím se věci propojovat dohromady," konstatoval.

Martin Němec ve dne většinou maluje, protože denní světlo úplně jinak působí na hru barev, večer často vystupuje a komponuje. "Úplně perfektně se mi píše v noci, takže mé zájmy mezi sebou nezápasí, naopak pracuji téměř synchronně," libuje si. "Jen mě mrzí, že někdy, když dokončuji nějakou velkou práci, mám problém se do ateliéru dostat. Mám také hodně starosti s nespavostí, protože přes noc se mi promítají v hlavě věci, které jsem měl udělat přes den. Spím velmi málo a bez prášků absolutně neusnu."

Další články z rubriky

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

1. 8. 2016 | V 90. letech usedaly před televizní obrazovky miliony lidí po celém světě, aby se dozvěděly, jak…

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

20. 7. 2016 | Velmi dojemné video v posledních dnech ovládá sociální sítě. Trailer k letošním paralympijským hrám…