Senzační mužský balet z New Yorku

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Skvělí tanečníci v ženských rolích z klasického i moderního baletního repertoáru si podmaňují svět!!


Do České republiky zavítá skutečná senzace. Baletní soubor, kterému se již dlohá léta daří bavit a rozesmívat publikum po celém světě - Les Ballets Trockadero de Monte Carlo - muži v balerínkách a tutus – způsobují během svého představení výbuchy smíchu, které zpravidla trvají stejně dlouho jako představení samo. Tento baletní soubor funguje již ohromujících 33 let a po celou dobu své existence vytváří láskyplnou, chytrou a rafinovanou satiru klasického tance a především klišé romantické baleríny. A daří se jim to. Nakonec…kdo říkal, že během baletu se nesmíte smát?

LES BALLETS TROCKADERO DE MONTE CARLO je soubor profesionálních tanečníků z New Yorku, kteří vystupují v ženských kostýmech a podmaňují si svět komickými adaptacemi tradičního baletního umění. Soubor je složen pouze z mužů a nabízí divákům skvělé zpracování legendárních rolí z ženského baletního repertoáru.

LES TROCKS, jak jim říkají jejich fanoušci, byla založena v roce 1974 několika baletními nadšenci, kteří ,kromě skvělé taneční techniky, disponovali především něčím, co se v této oblasti umění vidí zřídka: smyslem pro humor. Každý člen souboru má odlišnou baletní průpravu a historii, všichni však neustále zdokonalují své schopnostive 3kole amerického baletu a španělském Baletu Vistora Ullata. „Profesionální technika jim dává možnost vytvořit alternativní svět v baletu, kde mohou parodie a satira koexistovat s realitou a odrážet ji.” (15. srpna 2002 - New York Post).

Úchvatná směsice skvělé techniky Trocks, vtipná interpretace mistrovských baletních děl a ohromující skutečnost, že muži skutečně mohou tančit na špičkách s takovou precizností, jim brzy zajistila mezinárodní věhlas.

LES BALLETS TROCKADERO DE MONTE CARLO původně vystupovali na malých broadwayských scénách. Avšak zakrátko se jim dostalo ocenění v podobě několika nadšených recenzí v takových médiích, jakými jsou The New Yorker, The New York Times nebo The Village Voice, což bezpochyby přispělo k jejich dalším úspěchům. Následovaly další články a recenze, například ve Variety, Oui, The London Daily Telegraph a Vogue, jejichž uveřejnění přineslo souboru mezinárodní publicitu.


Již od samých počátků si “TROCKADEROS” vydobyli jméno světového tanečního fenoménu. Vystupovali na festivalech v Nizozemí, Madridu, New Yorku, Paříži, Spoletu, Turíně a Vídni, hostovali také v mnoha uznávaných televizních show. V prosinci 2000 bylo několik představení natočeno v nizozemsko-francouzsko-japonské koprodukci jako materiál pro celosvětově distribuované DVD.


V budoucnu má soubor v plánu vytvoření nového repertoáru, dobytí dalších měst, států a území, a zejména sledovat stále stejný cíl – zprostředkovat potěšení z tance co nejširšímu okruhu diváků. Sami tanečníci této nevšední, výjimečné taneční skupiny zdůrazňují, že budou dělat především to, co dělají již přes třicet let: „Keep on Trockin”.


V České republice LES BALLETS TROCKADERO DE MONTE CARLO předvedou nejznámější kusy z klasických baletních děl, včetně druhého dějství z Labutího jezera od P.I Čajkovského, slavnou “Labuť” na hudbu Camille Saint-Saënse, Paquitu Ludwiga Minkuse a několik sólových partů a pas de deux z dalších nejslavnějších klasických baletních děl.

Program turné:
11.11.2007 - Kongresové Centrum Praha - 19:00
14.11.2007 - Janáčkovo divadlo, Brno - 19:00


Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…