Senzační mužský balet z New Yorku

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Skvělí tanečníci v ženských rolích z klasického i moderního baletního repertoáru si podmaňují svět!!


Do České republiky zavítá skutečná senzace. Baletní soubor, kterému se již dlohá léta daří bavit a rozesmívat publikum po celém světě - Les Ballets Trockadero de Monte Carlo - muži v balerínkách a tutus – způsobují během svého představení výbuchy smíchu, které zpravidla trvají stejně dlouho jako představení samo. Tento baletní soubor funguje již ohromujících 33 let a po celou dobu své existence vytváří láskyplnou, chytrou a rafinovanou satiru klasického tance a především klišé romantické baleríny. A daří se jim to. Nakonec…kdo říkal, že během baletu se nesmíte smát?

LES BALLETS TROCKADERO DE MONTE CARLO je soubor profesionálních tanečníků z New Yorku, kteří vystupují v ženských kostýmech a podmaňují si svět komickými adaptacemi tradičního baletního umění. Soubor je složen pouze z mužů a nabízí divákům skvělé zpracování legendárních rolí z ženského baletního repertoáru.

LES TROCKS, jak jim říkají jejich fanoušci, byla založena v roce 1974 několika baletními nadšenci, kteří ,kromě skvělé taneční techniky, disponovali především něčím, co se v této oblasti umění vidí zřídka: smyslem pro humor. Každý člen souboru má odlišnou baletní průpravu a historii, všichni však neustále zdokonalují své schopnostive 3kole amerického baletu a španělském Baletu Vistora Ullata. „Profesionální technika jim dává možnost vytvořit alternativní svět v baletu, kde mohou parodie a satira koexistovat s realitou a odrážet ji.” (15. srpna 2002 - New York Post).

Úchvatná směsice skvělé techniky Trocks, vtipná interpretace mistrovských baletních děl a ohromující skutečnost, že muži skutečně mohou tančit na špičkách s takovou precizností, jim brzy zajistila mezinárodní věhlas.

LES BALLETS TROCKADERO DE MONTE CARLO původně vystupovali na malých broadwayských scénách. Avšak zakrátko se jim dostalo ocenění v podobě několika nadšených recenzí v takových médiích, jakými jsou The New Yorker, The New York Times nebo The Village Voice, což bezpochyby přispělo k jejich dalším úspěchům. Následovaly další články a recenze, například ve Variety, Oui, The London Daily Telegraph a Vogue, jejichž uveřejnění přineslo souboru mezinárodní publicitu.


Již od samých počátků si “TROCKADEROS” vydobyli jméno světového tanečního fenoménu. Vystupovali na festivalech v Nizozemí, Madridu, New Yorku, Paříži, Spoletu, Turíně a Vídni, hostovali také v mnoha uznávaných televizních show. V prosinci 2000 bylo několik představení natočeno v nizozemsko-francouzsko-japonské koprodukci jako materiál pro celosvětově distribuované DVD.


V budoucnu má soubor v plánu vytvoření nového repertoáru, dobytí dalších měst, států a území, a zejména sledovat stále stejný cíl – zprostředkovat potěšení z tance co nejširšímu okruhu diváků. Sami tanečníci této nevšední, výjimečné taneční skupiny zdůrazňují, že budou dělat především to, co dělají již přes třicet let: „Keep on Trockin”.


V České republice LES BALLETS TROCKADERO DE MONTE CARLO předvedou nejznámější kusy z klasických baletních děl, včetně druhého dějství z Labutího jezera od P.I Čajkovského, slavnou “Labuť” na hudbu Camille Saint-Saënse, Paquitu Ludwiga Minkuse a několik sólových partů a pas de deux z dalších nejslavnějších klasických baletních děl.

Program turné:
11.11.2007 - Kongresové Centrum Praha - 19:00
14.11.2007 - Janáčkovo divadlo, Brno - 19:00


Další články z rubriky

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…