Simply Red vystoupí v Praze

| Autor: MS | Rubrika: Kultura

Britská popová kapela Simply Red se po čtyřech letech vrací do Prahy! Simply Red vyráží na své definitivně poslední turné The Greatest Hits Live se zastávkou 24. května v pražské O2 aréně!

Skupina Simply Red vznikla v post-punkové éře roku 1984. V kapele se vystřídala celá řada hudebníků. Nejvýraznější osobností kapely je bezesporu zpěvák a frontman Mick Hucknall (nar. 8.6. 1960).

V roce 1985 vydali Simply Red svou debutovou desku Picture Book. Z ní dodnes bodují hity: Holding Back The Years, nebo Money´s Too Tight To Mention.
Druhá deska (Men and Women 1987) tak úspěšná nebyla, návrat do singlových hitparád zaznamenali až skladbou If You Don't Know Me by Now. Málokdo ví, že originál této písně zpívali už v roce 1972 Harold Melvin & the Blue Notes.

V devadesátých letech Simply Red bodovali hlavně hity: Star, For Your Babies, Say You Love Me nebo Fairground. Alba Stars (1991) se prodalo více než 8 miliónu kopií! V Americe postupem času ovšem jejich popularita klesala a začaly horší časy. V roce 2000 rozvázali dlouholetou smlouvu s nahrávací společností East Weast. Mick Hucknall to ale nevzdal a pod svou vlastní značkou Simplyred.com vydal další řadovou desku Home (2003).Následovaly ještě dvě nové desky a poté přišla smutná zpráva. Simply Red po koncertním turné 2008 končí! Mick Hucknall prohlásil, „že 25 let Simply Red bude tak akorát dost." Charismatický zrzavý zpěvák dodal, že se chce soustředit na svoje vlastní album, které by se mělo nést na vlně nové formy muziky ovlivněné stylem R&B ze 60. let. „Je to velká výzva, ale nemohu to udělat pod značkou Simply Red," řekl v roce 2007 Mick Hucknall.

Simply Red prodali během své kariéry po celém světě více než 50 milionů desek a v britské hitparádě bodovali se 40ti singly. Odehráli více než 1000 koncertů pro více než 10 milionů lidí.

SIMPLY RED
Kdy: 24. května 2009
Kde: O2 aréně Praha
Čas: 20.00
Předprodej: www.sazkaticket.cz
zdroj: wtfcz

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…

Dotazník

Dotazník

13. 4. 2017 | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.