Sněženky a machři po 25 letech

| Autor: Cindy Kerberová | Rubrika: Kultura

Co uděláte, aby se Vaše 25 let stará platonická láska stala skutečnou? Možná všechno a možná nic, možná zjistíte, že to, co se za 25 let nestihlo, se už nezvládne… Sněženky a machři jdou ve stopách životů hlavních hrdinů v době, která všechno změnila. Jak prošli jejími nástrahami a jaké šrámy to na nich zanechalo? Kam chtěli jít, kam došli a kam ještě dojdou?

Jsme opět na horské chatě, kde se všichni po letech scházejí a opět zažijí mnoho nezapomenutelných chvil. Na horách se setkávají někdejší spolužáci, aby se viděli, aby si zavzpomínali a aby sami sebe ujistili v tom, že to s nimi ještě není tak hrozné, protože ty někdejší holky a kluky si stále nesou v sobě.
Co na tom, že už uběhlo mnoho let, co na tom, že se změnil svět i všichni účastníci někdejšího lyžařského kurzu, z něhož se časem stala legenda.

Nápad vrátit se k osudům protagonistů Sněženek a machrů měla v průběhu let řada lidí, včetně některých hereckých představitelů (před lety napsal svou verzi i J. A. Duchoslav). Vznikl tak projekt, který nemá dosud obdoby, protože nejdřív bylo jasné herecké obsazení a teprve pak film. “Herce si představujeme stejné jako v prvním dílu, protože jde o jejich osudy v době reálného kapitalismu. Takže abychom do toho šli, musí se scénář líbit všem. Jediný, kdo s ním měl problém, je Jan Antonín Duchoslav, a přitom by to byla jeho životní role.“ Radkovi Brzobohatému, Veronice Freimanové, Michalu Suchánkovi i Vaškovi Koptovi se příběh Sněženek a Machrů po čtvrt století líbil a do natáčení šli hned.

A jak to dopadlo s hlavními postavami?

Viktor „Viky“ Cabadaj


Kdysi: Vůdce třídy, který neustále vtipkuje, drzoun, který se na svět dívá zpod pečlivě načesané patky.
Dnes: Lyžařský instruktor, kterému se život doslova rozpadl. Nemá partnerku, nemá pořádnou střechu nad hlavou, neví, co dál. A pubertální dcera mu jeho tápání nijak neusnadňuje.

Radek Převrátil


Kdysi: Sečtělý, inteligentní kluk, který se zamiloval do Mariky, ale i profesorky Hanky. Ctí morální pravidla a právě pro ně zůstane nakonec osamělý.
Dnes: Pesimistický, obtloustlý podnikatel trpící depresemi. Nemá partnerku, ztratil iluze i své někdejší ideály.

Karel Mácha


Kdysi: Nesmělý kluk, který se ve všem podřizuje Vikymu, jehož bezmezně obdivuje. Nezapomenutelné se stalo jeho pyžamo po dědovi a hláška ... „Teda ty máš ale péro, Viky“.
Dnes: Televizní celebrita s vlastní talk show. Vystupuje sebevědomě a živí ho vyprávění historek, jež se staly ostatním. Pouze pubertální syn mu poněkud komplikuje život.

Marika Kardová


Kdysi: Přitažlivá dcera neoblíbeného profesora,do které se tři hlavní hrdinové svorně zamilovali. Ona je ale přehlíží, protože miluje lyžařského instruktora.
Dnes: Herečka, která se snažila prorazit v Americe, a po letech se vrátila zpět do své vlasti.

Profesorka Hanka


Kdysi: profesorka na střední škole se smyslem pro spravedlnost, oblíbená u studentů
Dnes: žena v domácnosti, která se stará o svého starého, invalidního, ale bohatého manžela

Profesor Karda


Kdysi: Přísný a mnohdy neoblíbený profesor, otec Mariky Kardové
Nyní: důchodce, který žije v pronajaté horské chatě

Přestože realizace druhé dílu úspěšné komedie provázel nejeden problém, dvojka se nakonec do český kin dostala a promítá se od 18. prosince 2008.foto: Falcon

Další články z rubriky

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…