Soutěž s filmem Železná lady

| Autor: PR | Rubrika: Kultura

Režisérka Phyllida Lloyd (Mamma Mia) natočila neuvěřitelně poutavý životopisný film o nejvýznamnější političce 20. století.


Margaret Thatcherová, neobyčejná a všestranná žena, která dokázala, že vysoká politika není jen výsadou mužů, se jako první žena stala premiérkou Spojené-ho království Velké Británie a Severního Irska. Svým nekompromisním přístupem k politickému, ale i osobnímu životu, získala přezdívku Železná lady.Film ukazuje Margaretino jedenáctileté působení v pozici předsedkyně britské vlády, její neústupnost a rozhodnost, ale i to, jakou cenu zaplatila za politický vliv a moc.Volba obsadit do hlavní role Meryl Streep byla tou nejlepší, jakou mohla Phyllida Lloyd udělat. Její výkon v roli slavné ministerské předsedkyně je strhující, včetně napodobení Margaretina typicky charismatického hlasu. Také díky maskérům je Streepová od Thatcherové téměř k nerozeznání.
Do role Denise Thatchera obsadila režisérka skvělého Jima Broadbenta, který získal Zlatý glóbus a Oscara (Příběh jedné ženy).Premiéra filmu je směřována, kam jinam, než k udílení Oscarů. Za výkon Meryl Streep získala 26.2. zlatou sošku. Streep obdržela již třetího Oscara, je dvojnásobnou držitelkou ceny Emmy a za Železnou lady obdržela osmý Zlatý glóbus za nejlepší herečku v hlavní roli.Více informací na www.bioscop.czPREMIÉRA: 1. 3. 2012Vyhrává 15., 30., 45., 60., 75., 90., 105., 120., 135., 150., 165., 180., 195., 210., 225. správná odpověď. Soutěž končí 4. 3. 2012 o půlnoci.„Každý se smí soutěže zúčastnit pouze jednou, duplicity budou odstraněny.“Pravidla soutěže naleznete ZDE.Ceny do soutěže:5x Nantucket Briar Traveller - cestovní sada od Crabtree & Evelyn
5x balíček od Sweet Market (džem, sušenky, čaj)
5x poukázka v hodnotě 1.000,- Kč na 1 aplikaci bezoperační liposukce do Arabella beauty farm
Další články z rubriky

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…