Sunflower Children Heleny Houdové v Cannes

| Autor: Dana Švigová | Rubrika: Kultura

Filmový festival v Cannes je především proslulou přehlídkou filmové tvorby, ale stránky magazínů na celém světě plní také nabitý kalendář společenských událostí, které jej provázejí. K těm nejprestižnějším patřil exkluzivní charitativní „pokerový“ večer, který letos poprvé spolupořádal nadační fond Heleny Houdové Sunflower Children a Wilhelm & Karl Maybach Foundation.

V neděli 17. května ve 22.30 hodin luxusní Hotel du Cap-Eden-Roc otevřel své naleštěné dveře všem, kdo něco znamenají ve světě politiky, filmu, byznysu, módy a sportu. Byly jim představeny konkrétní projekty, jejichž prostřednictvím Sunflower Children efektivně pomáhá znevýhodněným dětem po celém světě.


Na večírek bylo pozváno přibližně 250 osobností, které čekala vzrušující partie pokeru v kouzelné atmosféře přepychového hotelu s fascinujícím výhledem na moře. Vzhledem k tomu, že Helena Houdová rozvíjí své charitativní aktivity také v České republice - pod hlavičkou nadačního fondu Slunečnice, mezi VIP hráči nechyběla ani tuzemská celebrita herečka Aňa Geislerová. Ze zahraničních hvězd se na večírku objevily i hvězdy amerického šoubyznysu Paris Hilton, uznávaný herec Willem Dafoe nebo známý brazilský spisovatel Paolo Coelho.

Moderátorem večera Sunflower Chilren a Wilhelm & Karl Maybach Foundation byl světový šampion v pokeru Jamie Gold známý štědrými příspěvky na charitu (v minulých dvou letech přispěl 110 miliony dolarů), za což mu média přisoudila laskavou přezdívku „pokerový filantrop“. Vítěz pokerového souboje získá šanci zúčastnit se soutěže 2009 World Series of Poker, včetně letenky s poukazem na ubytování v hotelu v Las Vegas, kde se vrcholové pokerové utkání bude konat.

Nadační fond Sunflower Children
založila Helena Houdová v roce 2004. Dnes je známou a respektovanou humanitární organizací, která pomáhá nejchudším oblastem planety získat dostatek prostředků pro vzdělání a zdravotnickou péči. Podporuje projekty zaměřené na sirotky, děti s handicapem, děti z uprchlických táborů, žijící na ulici nebo v nevyhovujících podmínkách, děti podvyživené, zanedbané a zneužívané. V USA funguje Sunflower Children na základě široké sítě dobrovolníků. Dárce přitahuje maximálně transparentním způsobem nakládání s finančními prostředky a možností vybrat si konkrétní projekt, který chtějí podpořit.


Zdroj: 2media

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…