Tajemná Indonésie - tamtamy času

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Společnost Hannah Czech a.s., zve všechny dobrodruhy a milovníky cestování na unikátní výstavu pod názvem Tajemná Indonésie - tamtamy času do Západočeského muzea v Plzni. Výstava byla zahájena minulý týden a potrvá do 31. května 2005.

Projekt Tajemná Indonésie - tamtamy času o ostrově Nová Guinea je největší akcí svého druhu v České republice. Vznikl na základě cest českých cestovatelů na zapomenutou část planety. Setkávají se zde největší legendy cestování s novou generací cestovatelů. Jiří Hanzelka, Miroslav Zikmund, Miroslav Stingl a Rudolf Švaříček se dělí o své zážitky a vystavují a publikují poprvé společně.

Součástí výstavy je bohatý doprovodný program - přednášky, promítání, koncerty a kulturní vystoupení. K vidění budou unikátní etnografické předměty, pětimetrové rituální totemy bisj, válečné štíty, obrovské iniciační masky, bojové oštěpy, luky a šípy, kamenné rituální sekery a kostěné nože, čelenky a zdobení z rajek a papoušků a mnohé další. Realitu indonéské džungle simuluje vodopád, tropická říčka s jezírkem, odvážný chodník tropy, visutý most z ratanu, bohatá tropická vegetace a exotická fauna - hadi, ještěři, varani, želvy, či pavouci. Vystavena bude i stromová chýše Korowai (kmen, žijící vysoko v korunách stromů) a chýše horského kmene Dani s lidskou mumií. Součástí výstavy je i velké množství fotografií v rámech z kokosové a betelové palmy.

Organizátor výstavy – cestovní kancelář Livingstone, spolu s oficiálním sponzorem akce, společností Hannah Czech a.s., zve nejen všechny dospělé, ale i děti. Po Plzni zamíří expozice na Slovensko do Bratislavy .

zdroj: Agentura Mmd

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…