Tomáš Savka přinesl slávu Sestrám Havelkovým

| Autor: Pluspress | Rubrika: Kultura

Sestry Havelkovy, pěvecké kvarteto specializující se předválečný hudební repertoár, si díky společnému vystoupení s Tomášem Savkou vyzkoušely, jaké je to být hvězdou - a to doslova na vlastní kůži.

Čtveřice zpěvaček Anna Vávrová, Petra Kohoutová, Olga Bímová a Daniela Šimíčková jsou na bouřlivý potlesk a vyprodané sály zvyklé. Nyní však užily popularitu i z jiného úhlu.

V rámci oslav 60. výročí konce druhé světové války koncertovaly s vojenským big bandem pro hrdiny. Speciálně pro toto vystoupení si pořídily vojenské čepičky a ke šminkám přibalily do dámské kabelky láhev Becherovky na zahřátí.
"Mnohé lidi překvapila nepřízeň počasí, ale nás nikoli, protože zde v dámské kabelce nosím neustále láhev Becherovky nebo slivovici," prozradila Anna Vávrová před vystoupením na barikádě 2005 v Braníku. Petra Kohoutová vyjádřila podobnou obavu. "Moje osobní přání je v tuto chvíli jen jedno: abychom nenastydly a nestaly se tak posledními oběťmi války po šedesáti letech."

Sestry Havelkovy totiž vystupují ve velmi lehkých dobových šatech, které doplňovaly pouze kožešinové pelerínky přes ramena. "Celé toto vystupování máme tělo ledové a hlavy v ohni," shodují se sestry.

A to ještě netušily, co je čeká po vystoupení s loňským finalistou SuperStar Tomášem Savkou.

"Jak se objevil v našem megašou Tomáš, tak se kolem nás seběhl dav, samá děvčata, a nakonec jsme dávaly podpisy i my," líčí s úsměvem Anna Vávrová, která přiznává, že se rády na jeho slávě taky trošku přiživily.

"Dokonce jsme se Tomášovi podepisovaly několika dívkám na holé ruce, to se nám stalo opravdu poprvé," vzpomínají na veselou příhodu Sestry Havelkovy, zvyklé na poněkud zdrženlivější publikum. (Plus)

Další články z rubriky

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

1. 8. 2016 | V 90. letech usedaly před televizní obrazovky miliony lidí po celém světě, aby se dozvěděly, jak…

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

20. 7. 2016 | Velmi dojemné video v posledních dnech ovládá sociální sítě. Trailer k letošním paralympijským hrám…