Už muž

| Autor: Dana Švigová | Rubrika: Kultura

Nenechte si ujít představení UŽ MUŽ autorského a hereckého týmu Seconhand Women v divadle Alfred ve dvoře. Ve dnech 1. – 3. 3. můžete pozorovat ne/násilné vniknutí pěti žen do existence muže.

Muž v nás ženách, muž, kterým se nikdy nemůžeme stát, muž jako náš přítel i nepřítel, muž jako otec a muž jako syn. Nechceme toho jako ženy až moc? Lezeme mužům do jejich profesí, nosíme jejich kalhoty, lezeme jim do jejich kapes s alibi praní špinavého prádla.

Teď jim jako Secondhand Women polezeme i do jejich mozků a duší.
Téma "muž", zpracované výměnou vlastních uměleckých, veřejných i intimních zkušeností v hereckých a choreografických pasážích. Nebojíme se zpěvu, využití cizích řečí ani projevu až na hraně osobní zpovědi. Nebojíme se ani svářečky, šroubováku, výbušnin, výměny pojistek a výměny žárovek.

Kdo jsou Seconhand Women?

Divadelní formaci SECONDHAND WOMEN založilo pět nezávislých žen, performerek ve věku 30-40 let: Petra Moře Lustigová, matka, Daniela Voráčková, matka, Halka Třešňáková, matka, Stefania Thors, matka a Helene Kvint. Pocházejí ze tří zemí – ČR, Island a Dánsko. Svůj první společný projekt vytvořily v roce 2003.

Secondhand Women respektují své rozdílné tvůrčí zkušenosti a schopnosti. Nepřijímají je jako konkurenci, ale pokládají je za výhodu. Pracují otevřeně s gender tématy, o kterých se běžně nemluví. Zpracovávají „tabu“ témata o životě žen. Inspiraci berou především z vlastních životních zkušeností, ale i z příběhů jiných žen. Secondhand Women mluví o svých osobních či intimních pocitech, maličkostem dávají vážnost a důležitým věcem humor. UŽ MUŽ předcházelo úspěšné představení MEZZO, 30 fat and female.


Zdroj: Alfred ve dvoře

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…