Vanda Konečná odstartovala maratón oslav

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

V pražském divadle Bez Zábradlí se v sobotu 29.1.2005 odehrála další úspěšná repríza muzikálu Cikáni jdou do nebe. Představitelka hlavní role Rady, zpěvačka Vanda Konečná, byla při děkovačce doslova zasypána dary a květinami.

Aniž by to čekala, přišli za ní po představení její přátelé a kamarádi popřát k svátku. Vanda tak odstartovala sérii oslav, které ji v nejbližších dnech čekají. Česko-slovenská zpěvačka totiž svátek VANDY slaví v ČR 6.1. na Slovensku pak o den později. Mezi gratulanty byl, mimo jiné, také její kolega Michal Kavalčík, který v muzikálu Cikáni jdou do nebe převzal roli Lujko Zobara.

Vanda u Heřmánků s novým Lujko Zobarem
Vanda Konečná nadále zůstává věrná pražskému divadlu Bez zábradlí. V říjnu 2003 se zúčastnila konkurzu do chystaného muzikálu Cikáni jdou do nebe a 15.dubna 2004 se na zdejší scéně poprvé objevila v titulní roli temperamentní Rady. Se svým hereckým partnerem Danielem Bambasem /Lujko Zobar/, odehrála několik úspěšných představení. Společně odstartovali také novou divadelní sezónu. Do nového roku ale Vanda vstoupila po boku nového Lujko Zobara, kterým se stal Michal Kavalčík. Nová dvojice muzikálu Cikáni jdou do nebe se už představila nejen pražskému publiku, ale společně s dalšími účinkujícími také divákům v západních Čechách. Reprízou muzikálu Cikáni jdou do nebe totiž 10.ledna 2005 zahájilo své působení v Karlových Varech pražské Divadlo Bez zábradlí

Vanda Konečná:
VANDA KONEČNÁ - absolvovala hudebně dramatický obor na konzervatoři v Košicích a od roku 1988 působila ve Státním divadle v Košicích. Hrála například ve filmu Za vrchem vrch, v televizních inscenacích (například Tací milí lidé), v pohádkách apod. Moderovala zábavné televizní pořady ve slovenské televizi, dětské pořady a různé společenské události. Aktivně se zabývá dabingem a namlouváním reklamních spotů. Obsáhlou část její umělecké činnosti tvoří také muzikály, například Žebrácká opera. Píseň o Fanfánovi Tulipánovi, Cyrano z předměstí, Malý obchod s hrôzami, Sweet Charity, Oliver Twist, Mníšky, Pomáda, Monte Cristo, Dracula, Cikáni jsou do nebe
Bližší informace: http://www.jmart.kweb.cz/vkonecna.php

Cikáni jdou do nebe:
Režie a choreografie Radek Balaš, hudební nastudování Ida Kelarová, scénická hudba Petr Malásek, scéna Jozef Ciller, kostýmy Jana Zbořilová. Premiéra v Divadle Bez zábradlí 15.4.2004.
Bližší informace: http://cikani.bezzabradli.cz/uvod

zdroj: Jaroslav Malkus, agentura JM Art

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…