Vánoce s Lucií Bílou

| Autor: Dana Švigová | Rubrika: Kultura

Těsně před Vánocemi prozáří sváteční atmosféru ještě jedna hvězda, nejen ta betlémská. Královna popu Lucie Bílá bude zpívat 21. prosince od 19:30 na slavnostním benefičním koncertě v pražském Obecním domě. Spolu s ní účinkuje královéhradecký chlapecký sbor Boni pueri.

Luciini příznivci se mohou těšit na její nejslavnější hity, na árie z jejích muzikálů, ba i na koledy, ale také na celou její výjimečnou osobnost vyzařující bezmeznou energii a lásku. Lucie je slavná, krásná, má neobyčejný hlas a schopnost oslovit v lidech to nejhlouběji zasuté, a je i šťastnou maminkou. Přitom ale její velké srdce nezapomíná na ty, kdo pomoc nejvíc potřebují.


Máte ráda svého chlapečka a máte ráda děti a lidi vůbec, jak cítíme z vašeho zpěvu. To je důvod, proč zpíváte ve prospěch mentálně postižených?
Je to pro lásku k dětem, ale taky pro lásku k lidem vůbec. Odmalička mám v sobě sociální cítění a nikdy mi nebylo lhostejné, co se kolem mě děje. Díky práci, kterou dělám, můžu být svému okolí platná a považuji to za neodmyslitelnou součást všeho, co k ní patří.

Pro humanitární organizaci Studio Oáza jste už zpívala víckrát, ne?
S Oázou pro mentálně postižené spolupracuji už víc než deset let a už mnohé považuji za své přátele. Na začátku jsem k nim chodila pomáhat, nosila jsem peníze, ze kterých fungovala celá jejich společnost, a podporovala jsem jejich činnost, po čase jsem ale zjistila, že oni mi pomáhají víc než já jim, a to něčím, co se nedá penězi měřit. Jsou úžasní, přátelští a hlavně jejich láska je čistá, upřímná, nehraná a taky neměnná. Kdykoliv jsem s nimi, je mi dobře. Cítím se s nimi opravdu báječně.

Na které z vašich hitů se můžeme těšit?
Především se diváci mohou těšit na skvělý chlapecký sbor Boni pueri. Je to obrovský soubor, jehož jedna část je v současnosti na zájezdu v Japonsku a druhá část s námi jezdí po vánočních a charitativních koncertech. Spolupracuji s nimi deset let a máme za sebou přes 400 představení, z něhož víc jak polovina byla charitativní, na pomoc těm, kteří to potřebovali. Není to běžné a já si vážím toho, že mi nikdy na podanou ruku neřekli ne. Máme krásný společný repertoár a část koncertu zpíváme i sólově. Oni i já. Ode mě lidé uslyší pár starších, ale i pár nových písniček a doufám, že jimi uděláme před Vánocemi všem radost.

Jak jste se dali dohromady s chlapeckým sborem Boni pueri?
Některá spolupráce vzniká náhodně a jen jednorázově bez dalšího pokračování. S Boni pueri jsme si padli do oka okamžitě a už od prvního společného koncertu Lloyd Webberova Requiem před deseti lety v Hradci Králové jsme si kuli další pikle. Moc si té spolupráce vážím. Neumím některé lidi, s kterými spolupracuji, brát jen jako kolegy – po těch dlouhých letech je sbormistr Boni pueri Pavel Horák už jeden z mých nejlepších přátel. Naše povolání je o emocích a právě o takovýchto přátelstvích, které naše koncerty dělají barevnější a srdečnější.

Určitě nevynecháte ani koledy. Kterou máte obzvlášť ráda?
Nejvíc miluju písničku „Slyš chór“. Je to nádherná vánoční píseň, kterou zpívám i v létě. Podle mě je nadčasová.

Jste v jednom kole. Přesto zpíváte každoročně ráda pro charitativní účely a děláte lidem radost. Dává to něco i vám?
Jsou to vždy ty nejkrásnější koncerty - zcela logicky. Nejde jen o hudbu, ale především o pomoc druhému. I v sále je to cítit, lidé jsou vnímavější, citlivější a já se na to vždy moc těším. Zvláště v takových překrásných prostorách, jako jsou kostely, anebo tady v Obecním domě.

Jak budete prožívat vánoční svátky? Jaký chystáte dárek pro svého syna?
Chystáme se společně na čtrnáct dní k moři. Vzhledem k velmi náročnému roku, jaký je za námi, se na to všichni moc těšíme a bude to náš nej dárek.

Krásné a klidné svátky, s úctou a láskou L. Bílá.

Zdroj: 2media

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…

Dotazník

Dotazník

13. 4. 2017 | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.