Vánoce s Lucií Bílou

| Autor: Dana Švigová | Rubrika: Kultura

Těsně před Vánocemi prozáří sváteční atmosféru ještě jedna hvězda, nejen ta betlémská. Královna popu Lucie Bílá bude zpívat 21. prosince od 19:30 na slavnostním benefičním koncertě v pražském Obecním domě. Spolu s ní účinkuje královéhradecký chlapecký sbor Boni pueri.

Luciini příznivci se mohou těšit na její nejslavnější hity, na árie z jejích muzikálů, ba i na koledy, ale také na celou její výjimečnou osobnost vyzařující bezmeznou energii a lásku. Lucie je slavná, krásná, má neobyčejný hlas a schopnost oslovit v lidech to nejhlouběji zasuté, a je i šťastnou maminkou. Přitom ale její velké srdce nezapomíná na ty, kdo pomoc nejvíc potřebují.


Máte ráda svého chlapečka a máte ráda děti a lidi vůbec, jak cítíme z vašeho zpěvu. To je důvod, proč zpíváte ve prospěch mentálně postižených?
Je to pro lásku k dětem, ale taky pro lásku k lidem vůbec. Odmalička mám v sobě sociální cítění a nikdy mi nebylo lhostejné, co se kolem mě děje. Díky práci, kterou dělám, můžu být svému okolí platná a považuji to za neodmyslitelnou součást všeho, co k ní patří.

Pro humanitární organizaci Studio Oáza jste už zpívala víckrát, ne?
S Oázou pro mentálně postižené spolupracuji už víc než deset let a už mnohé považuji za své přátele. Na začátku jsem k nim chodila pomáhat, nosila jsem peníze, ze kterých fungovala celá jejich společnost, a podporovala jsem jejich činnost, po čase jsem ale zjistila, že oni mi pomáhají víc než já jim, a to něčím, co se nedá penězi měřit. Jsou úžasní, přátelští a hlavně jejich láska je čistá, upřímná, nehraná a taky neměnná. Kdykoliv jsem s nimi, je mi dobře. Cítím se s nimi opravdu báječně.

Na které z vašich hitů se můžeme těšit?
Především se diváci mohou těšit na skvělý chlapecký sbor Boni pueri. Je to obrovský soubor, jehož jedna část je v současnosti na zájezdu v Japonsku a druhá část s námi jezdí po vánočních a charitativních koncertech. Spolupracuji s nimi deset let a máme za sebou přes 400 představení, z něhož víc jak polovina byla charitativní, na pomoc těm, kteří to potřebovali. Není to běžné a já si vážím toho, že mi nikdy na podanou ruku neřekli ne. Máme krásný společný repertoár a část koncertu zpíváme i sólově. Oni i já. Ode mě lidé uslyší pár starších, ale i pár nových písniček a doufám, že jimi uděláme před Vánocemi všem radost.

Jak jste se dali dohromady s chlapeckým sborem Boni pueri?
Některá spolupráce vzniká náhodně a jen jednorázově bez dalšího pokračování. S Boni pueri jsme si padli do oka okamžitě a už od prvního společného koncertu Lloyd Webberova Requiem před deseti lety v Hradci Králové jsme si kuli další pikle. Moc si té spolupráce vážím. Neumím některé lidi, s kterými spolupracuji, brát jen jako kolegy – po těch dlouhých letech je sbormistr Boni pueri Pavel Horák už jeden z mých nejlepších přátel. Naše povolání je o emocích a právě o takovýchto přátelstvích, které naše koncerty dělají barevnější a srdečnější.

Určitě nevynecháte ani koledy. Kterou máte obzvlášť ráda?
Nejvíc miluju písničku „Slyš chór“. Je to nádherná vánoční píseň, kterou zpívám i v létě. Podle mě je nadčasová.

Jste v jednom kole. Přesto zpíváte každoročně ráda pro charitativní účely a děláte lidem radost. Dává to něco i vám?
Jsou to vždy ty nejkrásnější koncerty - zcela logicky. Nejde jen o hudbu, ale především o pomoc druhému. I v sále je to cítit, lidé jsou vnímavější, citlivější a já se na to vždy moc těším. Zvláště v takových překrásných prostorách, jako jsou kostely, anebo tady v Obecním domě.

Jak budete prožívat vánoční svátky? Jaký chystáte dárek pro svého syna?
Chystáme se společně na čtrnáct dní k moři. Vzhledem k velmi náročnému roku, jaký je za námi, se na to všichni moc těšíme a bude to náš nej dárek.

Krásné a klidné svátky, s úctou a láskou L. Bílá.

Zdroj: 2media

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…