Vášnivé argentinské tango

| Autor: Cindy Kerberová | Rubrika: Kultura

Tango – smyslný tanec plný emocí, ve kterém nechybí vášeň, smyslnost, napětí, pýcha, chlouba i láska. K mistrům tohoto stylu patří bezesporu světoznámý tanečník a choreograf Gustavo Russo, který se skupinou tanečníků, muzikantů a zpěváků míří do Prahy.

Proslulá taneční show Tango Seducción se po úspěšném loňském vystoupení vrací do české metropole, kde 29. října v divadle Hybernia budete mít opět příležitost naživo spatřit nejlepší tanečníky tanga přímo z Argentiny v čele s Gustavem Russo.

Gustavo Russo je za propagaci argentinské kultury považován za národního hrdinu. O tom, že si tento titul více než zaslouží se již brzy přesvědčíme i my v České republice. Tango Seducción přenese diváky do jiného světa, do krajiny vášně, kde je nechá okusit na vlastní kůži neobvyklou energii a temperament argentinského tanga.Představení Tango Seducción je jako oslava hudby a tance, jejíž se divák stane součástí, a během níž má možnost spatřit dokonalý tanec ve spojení s hudbou plnou energie a hypnotizujícím hlasem špičkových sólistů. Publiku se naskytne úchvatný obraz, skutečnost ostrá jako nůž. Sám mistr Russo mluví o tangu takto: „Tango je jako věčný plamen. Plamen, který se rodí z intimního a přirozeného vztahu mezi tanečníky, z věčné a nekontrolovatelné vášně mezi mužem a ženou. Je to plamen, z něhož se v tangu rodí pokušení.“ Druhé slovo v názvu souboru – „seducción“ (svádění, svůdnost, kouzlo) - sugeruje povahu tanga – tango je svůdné a čarovné, tančit tango znamená svádět. Prostřednictvím dramatických, humorných i erotikou nabitých tanečních scén umělci vyjadřují celé spektrum emocí a tužeb.

V průběhu vystoupení soubor ztvární různé příběhy na téma lásky. Představení vyjadřuje dobré i špatné stránky lidské povahy – nevěru, zklamání, smutek, ale také štěstí, něhu, a zejména opravdovou, věčnou lásku.V každém pohybu tanečníků lze spatřit léta zkušeností a naprosté odevzdání jejich práci, která je zároveň jejich největší vášní. Tak bezprostřední dojem mohou vytvořit pouze velice talentovaní a vášniví tanečníci. A pouze takoví tvoří soubor Tango Seducción. Všichni členové souboru dosáhli svých zkušeností působením v nejlepších tanečních souborech, vystupujících po celém světě. Pro všechny se tango stalo životním stylem, a již před mnoha lety se rozhodli zcela se tomuto způsobu života odevzdat. Gustavo Russo si je do svého souboru vybral pro jejich talent, a oni zůstali v Tango Seducción, aby se mohli dále vyvíjet jako tanečníci a předvést publiku to nejlepší, co v nich je.

Tanec doplňují emocionální písně od Alejandry Canepy, nadané zpěvačky s úžasným hlasem, která ví přesně, jak předávat emoce. Celé představení je směsicí tradičního tanga s prvky klasického baletu i moderního tance. Díky tomuto přístupu se mohou diváci celého světa vydat na fascinující cestu do neznámých, okouzlujících končin. Tato cesta prochází krajem smíchu a euforie, místy, kde panuje žárlivost, zeměmi svádění, vášně a lásky. Je to cesta lidskými emocemi, z nichž je tango stvořeno.

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…

Dotazník

Dotazník

13. 4. 2017 | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.