Ve Znojmě zahraje na klavír hvězda Formanova filmu

| Autor: Korzo | Rubrika: Kultura

Letošní ročník Mezinárodního hudebního festivalu ve Znojmu bude plný zajímavých osobností. Kromě patrona festivalu, houslisty Pavla Šporcla, a dalších hvězd vážné hudby se na festivalu věnovaném letos Ludwigu van Beethovenovi objeví také talentovaný klavírista Miroslav Sekera. Jeho jméno si možná vybavíte nejen ve spojitosti s hudbou, protože před lety ztvárnil roli malého Mozarta ve filmu Miloše Formana Amadeus.

I přes to, že pro Sekeru je na prvním místě hudba, i ve Znojmu spojí hudbu s dramatickým uměním. Návštěvníci si totiž budou moci jeho hudební virtuozitu vychutnat při divadelního projektu Když tančím s Beethovenem, který bude mít premiéru v sobotu 14.7. od 19.00 v Městském divadle. Taneční divadlo Maximvs předvede v tomto unikátním projektu choreografii Davida Strnada právě za zvuků Sekerova klavíru a prováže tak Beethovenovu hudbu a moderní výrazový tanec.
"Letos se účastním festivalu ve Znojmu poprvé, ale už jsem o něm díky dvěma minulým ročníkům hodně slyšel. Proto vím, že se můžu těšit nejen na hudbu, ale také na výborné víno a krásné historické prostředí, ve kterém se jednotlivé koncerty odehrávají," říká Sekera.

To, že si ho hodně lidí vybaví právě díky spojitosti s Formanem, mu prý vůbec nevadí. Spíše naopak.

"Hrát ve filmu je pro klavíristu samozřejmě dost neobvyklé, ale musím říct, že jakýkoliv můj další úspěch se účinkování v Amadeovi nevyrovná," pokračuje. Dokládají to prý i jeho zkušenosti ze zahraničních koncertů.
"Když vystupuji kdekoliv ve světě, první otázka lidí bývá, zda jsem to já, kdo hrál v tom oskarovém filmu," usmívá se Miroslav.
Všichni, kteří se chtějí podívat na dnes již dospělého "malého Mozarta", který bude ovšem tentokrát hrát Beethovena, mají tedy jedinečnou příležitost o tomto víkendu ve Znojmě.

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…