Večer lidí dobré vůle vynesl přes milion

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Koncertem dne 4.července 2006, který v přímém přenosu vysílala Česká televize a přenášel Český rozhlas 1 - Radiožurnál, se završil Večer lidí dobré vůle na Velehradě, na kterém vystoupili Petr Bende, Robert Křesťan, Jiří Pavlica a Brenda Jackson a ve velmi netradičním spojení Petr Kolář s Hradišťanem.

Závěrečná „Modlitba“ Marty Kubišové vehnala svým mimořádně aktuálním poselstvím všem zúčastněným slzy do očí. Večerem provázeli, tak jako vloni, Lucie Výborná a P. Prokop Siostrzonek, převor Benediktínského kláštera.

Diváci i posluchači, jak ti přímo na Velehradě, kterých se sešlo na 25 tisíc, tak ti u televizních a rozhlasových přijímačů, dobrou vůli opravdu měli. DMS, které pro oceněné charitativní projekty Dětské centrum ARPIDA v Českých Budějovicích, Charitativní centrum MARTA v Prostějově a Dětské a dorostové detoxikační centrum při Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze odeslali, vynesly částku 1,053.460,- Kč. A spolu s 250.000,- Kč, které daroval Nadační fond Most naděje, tak všechny tři charitativní projekty získaly celkem 1,303.460,- Kč.

Ocenění jednotlivým projektům předali Radovan Lukavský, Jan Potměšil a Antonín Panenka. Získané finance budou rovným dílem rozděleny mezi všechny tři oceněné charitativní projekty.

Organizátoři Večera lidí dobré vůle děkují všem, kteří zaslali DMS na konto VELEHRAD /sbírka bude pokračovat do konce roku/ a přispěli tak na pomoc v České republice jedinečným projektům, které nejsou v centru mediálního zájmu, ale přitom jsou obrovským přínosem pro naši společnost. Večer lidí dobré vůle na Velehradě pomáhá i tím, že upozorňuje na významné projekty a lidi, kteří je realizují!


zdroj: Táňa Dolejšová
foto: filip kotek

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…

Dotazník

Dotazník

13. 4. 2017 | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.