Večer lidí dobré vůle vynesl přes milion

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Koncertem dne 4.července 2006, který v přímém přenosu vysílala Česká televize a přenášel Český rozhlas 1 - Radiožurnál, se završil Večer lidí dobré vůle na Velehradě, na kterém vystoupili Petr Bende, Robert Křesťan, Jiří Pavlica a Brenda Jackson a ve velmi netradičním spojení Petr Kolář s Hradišťanem.

Závěrečná „Modlitba“ Marty Kubišové vehnala svým mimořádně aktuálním poselstvím všem zúčastněným slzy do očí. Večerem provázeli, tak jako vloni, Lucie Výborná a P. Prokop Siostrzonek, převor Benediktínského kláštera.

Diváci i posluchači, jak ti přímo na Velehradě, kterých se sešlo na 25 tisíc, tak ti u televizních a rozhlasových přijímačů, dobrou vůli opravdu měli. DMS, které pro oceněné charitativní projekty Dětské centrum ARPIDA v Českých Budějovicích, Charitativní centrum MARTA v Prostějově a Dětské a dorostové detoxikační centrum při Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze odeslali, vynesly částku 1,053.460,- Kč. A spolu s 250.000,- Kč, které daroval Nadační fond Most naděje, tak všechny tři charitativní projekty získaly celkem 1,303.460,- Kč.

Ocenění jednotlivým projektům předali Radovan Lukavský, Jan Potměšil a Antonín Panenka. Získané finance budou rovným dílem rozděleny mezi všechny tři oceněné charitativní projekty.

Organizátoři Večera lidí dobré vůle děkují všem, kteří zaslali DMS na konto VELEHRAD /sbírka bude pokračovat do konce roku/ a přispěli tak na pomoc v České republice jedinečným projektům, které nejsou v centru mediálního zájmu, ale přitom jsou obrovským přínosem pro naši společnost. Večer lidí dobré vůle na Velehradě pomáhá i tím, že upozorňuje na významné projekty a lidi, kteří je realizují!


zdroj: Táňa Dolejšová
foto: filip kotek

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…