Večer tříkrálový střídají v Praze hned čtyři inscenace – počasí tu slavnostem zatím přeje

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Letní shakespearovské slavnosti chystají změnu programu: po komedii Večer tříkrálový se v Nejvyšším purkrabství objeví i napjatě očekávaný Kupec benátský s Bolkem Polívkou v roli lichváře Shylocka (24. 7.–27. 7.).

Po něm budou následovat dva večery se Shakespearovskými šašky překladatele Martina Hilského (28.-29.7.). V srpnu se tu odehraje také Hamlet s Jiřím Langmajerem a poté i Romeo a Julie s Emílií Vášáryovou, Bohumilem Kleplem a Markem Vašutem. Večer tříkrálový se na program vrátí opět koncem srpna a vydrží tu až do 10. září, kdy letošní slavnosti končí.

Nejrychleji se v Praze zaprášilo po lístcích na Kupce benátského: v inscenaci režiséra Romana Poláka je největším lákadlem Bolek Polívka v roli Shylocka a jeho dcera Anna Polívková v úloze Shylockovy dcery Jessiky. Čtyři pražská představení Kupce benátského byla vyprodána už koncem května. Na ostatní inscenace jsou však vstupenky stále k mání – exkluzivním předprodejcem je TICKETPRO. „Třeba na Shakespearovy šašky, komponovaný večer překladatele Martina Hilského, který v něm i osobně vystupuje, se lze dostat za velmi dobrou cenu,“ upozorňuje ředitel slavností Michal Rychlý. Shakespearovi šašci v režii Karla Kříže se v Nejvyšším purkrabství hrají 28. a 29. července a lístky lze pořídit v rozmezí 210–390 Kč. Také na Hamleta, který se na slavnostech objeví letos už určitě naposledy, a na Romea a Julii, si lze zatím vstupenky koupit ve všech cenových zónách.

Sehnat lístky na Kupce benátského je už naopak beznadějné. „Kupec se letos hrál především v Bratislavě a v Praze se proto opravdu jen mihne,“ říká Michal Rychlý. „Diváci ho tu ale ještě určitě uvidí, tato inscenace bude stěžejním představením příštího ročníku slavností.“

Jak se vůči festivalu pod širým nebem chová počasí? „Počasí nám zatím přálo,“ pochvaluje si dosavadní průběh Michal Rychlý. „V Purkrabství sice párkrát sprchlo, ale šlo o krátké přeháňky. Zatím jsme nemuseli ani jednou představení úplně zrušit – pouze jednou (ve středu 20.7.) se kvůli dešti a větru nedohrálo až do úplného finále.“

Po širým nebem se až do 31. srpna odehrává i výstava Hrdinové z Albionu: velkoformátové fotografie Ladislava Sitenského, instalované v nedalekých jižních zahradách Pražského hradu, jsou ze sbírky generálního partnera slavností, skupiny PPF. Výstava koncipovaná k 60. výročí od konce druhé světové války zachycuje naše hrdinné letce ve službách RAF – jejich životy, tváře i stíhačky. Vstup na ni je zdarma.

zdroj: Agentura Schok spol. s r.o.
www.shakespeare.czKomentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…