Večer tříkrálový střídají v Praze hned čtyři inscenace – počasí tu slavnostem zatím přeje

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Letní shakespearovské slavnosti chystají změnu programu: po komedii Večer tříkrálový se v Nejvyšším purkrabství objeví i napjatě očekávaný Kupec benátský s Bolkem Polívkou v roli lichváře Shylocka (24. 7.–27. 7.).

Po něm budou následovat dva večery se Shakespearovskými šašky překladatele Martina Hilského (28.-29.7.). V srpnu se tu odehraje také Hamlet s Jiřím Langmajerem a poté i Romeo a Julie s Emílií Vášáryovou, Bohumilem Kleplem a Markem Vašutem. Večer tříkrálový se na program vrátí opět koncem srpna a vydrží tu až do 10. září, kdy letošní slavnosti končí.

Nejrychleji se v Praze zaprášilo po lístcích na Kupce benátského: v inscenaci režiséra Romana Poláka je největším lákadlem Bolek Polívka v roli Shylocka a jeho dcera Anna Polívková v úloze Shylockovy dcery Jessiky. Čtyři pražská představení Kupce benátského byla vyprodána už koncem května. Na ostatní inscenace jsou však vstupenky stále k mání – exkluzivním předprodejcem je TICKETPRO. „Třeba na Shakespearovy šašky, komponovaný večer překladatele Martina Hilského, který v něm i osobně vystupuje, se lze dostat za velmi dobrou cenu,“ upozorňuje ředitel slavností Michal Rychlý. Shakespearovi šašci v režii Karla Kříže se v Nejvyšším purkrabství hrají 28. a 29. července a lístky lze pořídit v rozmezí 210–390 Kč. Také na Hamleta, který se na slavnostech objeví letos už určitě naposledy, a na Romea a Julii, si lze zatím vstupenky koupit ve všech cenových zónách.

Sehnat lístky na Kupce benátského je už naopak beznadějné. „Kupec se letos hrál především v Bratislavě a v Praze se proto opravdu jen mihne,“ říká Michal Rychlý. „Diváci ho tu ale ještě určitě uvidí, tato inscenace bude stěžejním představením příštího ročníku slavností.“

Jak se vůči festivalu pod širým nebem chová počasí? „Počasí nám zatím přálo,“ pochvaluje si dosavadní průběh Michal Rychlý. „V Purkrabství sice párkrát sprchlo, ale šlo o krátké přeháňky. Zatím jsme nemuseli ani jednou představení úplně zrušit – pouze jednou (ve středu 20.7.) se kvůli dešti a větru nedohrálo až do úplného finále.“

Po širým nebem se až do 31. srpna odehrává i výstava Hrdinové z Albionu: velkoformátové fotografie Ladislava Sitenského, instalované v nedalekých jižních zahradách Pražského hradu, jsou ze sbírky generálního partnera slavností, skupiny PPF. Výstava koncipovaná k 60. výročí od konce druhé světové války zachycuje naše hrdinné letce ve službách RAF – jejich životy, tváře i stíhačky. Vstup na ni je zdarma.

zdroj: Agentura Schok spol. s r.o.
www.shakespeare.czKomentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

1. 8. 2016 | V 90. letech usedaly před televizní obrazovky miliony lidí po celém světě, aby se dozvěděly, jak…

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

20. 7. 2016 | Velmi dojemné video v posledních dnech ovládá sociální sítě. Trailer k letošním paralympijským hrám…