Verona bude vystupovat v Chicagu

| Autor: Korzo | Rubrika: Kultura

Markéta Jakšlová a Petr Fider alias Verona měli letos štěstí. Nejenže se po měsíci od vydání jejich druhé album blíží ke Zlaté desce, ale navíc "utrhli" i slavičí trofej jako Skokan roku. "To, že jsme ocenění získali, nám udělalo strašnou radost. Málem jsem se štěstím rozbrečela," řekla Korzu Markéta Jakšlová. Popularita a úspěch přináší další šance a tak se Petr s Markétou v únoru chystají vystupovat v Chicagu.

"To bude velký zážitek. Poletím teprve podruhé v životě a navíc tak daleko! Letos jsem byla v Tunisu a v letadle se mi moc líbilo. Takže se už nemůžu dočkat," svěřila se Markéta.
V to, že jí štěstí bude přát i dál, doufá nejen kvůli zpívání, ale také kvůli maturitě, která ji čeká za pár měsíců. "Nejvíc se bojím angličtiny, i když ji mám moc ráda."
Jinak žije osmnáctiletá Markéta jako jiné holky v jejím věku, jen je prostě populární. Ona sama to příliš neprožívá.

"Je pravda, že se někdy lidé na ulici ohlídnou a někteří mí vrstevníci se na mě koukají jako na exota, ale jinak je to naprosto v pohodě. Po Slavících se to mírně vystupňovalo. A musím se přiznat, že na mě kluci na ulici také pískají," začervenala se Markéta.

Na rozdíl od řady jiných se zpěvačkou stát nechtěla, i když její táta je muzikant a maminka kdysi zpívala ve známém vokálním ženském triu Jezinky.
"Rodiče mě do hudby docela tlačili, ale já jsem, snad trochu i ze vzdoru, nechtěla. Ne, že bych si nezpívala nebo muziku neměla ráda, ale měla jsem i jiné zájmy. Právě proto jsem udělala zkoušky na uměleckou průmyslovku, kde studuji návrhářství a design hraček a moc mě to baví."

Přesto ji maminka před dvěma lety přihlásila do pořadu DO-RE-MI a Markéta vyhrála. "Hrozně dlouho se mi ale nikdo neozval, až jsem na to skoro zapomněla. Pak přišly nějaké nabídky, ale já jsem si vybrala tu Petrovu, a vyhrála konkurs na zpěvačku Verony. Takže jsme rok a půl spolu, podotýkám, že pouze jako kamarádi. Péťa je jako můj starší brácha. Má svou přítelkyni a já se nedávno čerstvě zamilovala. Moc si přeju, ať to vydrží," řekla Markéta.

A co by si přála v nejbližší době? "Vyhlédla jsem si jedny úžasně huňaté bačkůrky, takové plyšáky. Na plyšových věcech a hračkách prostě ujíždím," zasmála Markéta Jakšlová. Každopádně se na dlouhou cestu za velkou louži chlupaté pantoflíčky budou určitě hodit. (Korzo)

Komentáře

Komentářů celkem: 28
je to pica sefegr 25. 6. 2008 | 23:43
hele ty podělanej septyku...polib si!!! petra 15. 3. 2007 | 15:38
Jak se máš Maki prosím písni? Anna 1997 14 . 7 10. 3. 2007 | 15:34
jak se máš makino klára 2 .2 16..00 10. 3. 2007 | 15:31
Verona je SUPER!!!!VIVA BoSs_M 11. 7. 2006 | 22:20

Další články z rubriky

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…