Viewegh chce s Horáčkem a Hapkou stvořit andělský muzikál

| Autor: Korzo | Rubrika: Kultura

Populární český spisovatel Michal Viewegh (45) vydal nedávno svoji novou knihu s názvem Andělé všedního dne. Z původního záměru napsat román autor upustil a vznikla tak novela, která mapuje osudy tří lidí v rámci jednoho jediného dne. Na stejné téma teďspisovatel připravuje spolu s textařem Michalem Horáčkem a skladatelem Petrem Hapkou muzikál.

"Námět k této knížce jsem napsal už asi před čtyřmi lety, kdy mě oslovil Michal Horáček, že by chtěl nějakou předlohu pro muzikál. To jsem ještě netušil, že to vyjde jako kniha," vzpomíná Michal Viewegh. "Někde jsem tenkrát viděl fotku, jak se holka v andělském kostýmu na kolečkových bruslích prodírá velkoměstem mezi lidmi. Napadlo mě, že bych mohl udělat takovou variaci na film Nebe nad Berlínem. Hodně jsem o tématu andělů přemýšlel a když mi k tomu pak ještě Michal Horáček, který se o tyto věci zajímá, přidal spoustu zajímavých informací, byl jsem rozhodnutý."

Novela Andělé všedního dne je námětem podstatně smutnější než předešlé autorovy knihy. Mluví se zde o smrti, o víře i o tom, že život není věčný.

"Nemůžu popřít, že knížka je zase inspirovaná něčím, co jsem sám zažil. Zemřel mi otec a bylo to pro mne dost těžké. Odtud pramení smutek z té knížky, ale zároveň si myslím, že není ryze beznadějná. Má i svůj humor," tvrdí autor. "Odehrává se na půdorysu jednoho jediného dne. Začne v sedm ráno v Nuslích a skončí v sedm večer a po celou dobu sleduje čtenář tři hlavní příběhy, tři lidské osudy, které se postupně proplétají, až se nakonec definitivně protnou."

Po filmech konečně i muzikál
Podle Vieweghových knih byly natočeny filmy jako Báječná léta pod psa, Výchova dívek v Čechách nebo teď nově i Účastníci zájezdu. Pokud to dobře dopadne, vznikne i muzikál.

"Určitě bych chtěl, aby vznikl, ale prozatím není jasné, kdy. S Michalem Horáčkem jsme neustále v kontaktu. On už moje libreto zveršoval a nyní jde o to, kdy pan Hapka složí potřebných patnáct písní. Zatím složil jednu a prý se mu moc povedla," prozrazuje spisovatel.

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

1. 8. 2016 | V 90. letech usedaly před televizní obrazovky miliony lidí po celém světě, aby se dozvěděly, jak…

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

20. 7. 2016 | Velmi dojemné video v posledních dnech ovládá sociální sítě. Trailer k letošním paralympijským hrám…