Viewegh chce s Horáčkem a Hapkou stvořit andělský muzikál

| Autor: Korzo | Rubrika: Kultura

Populární český spisovatel Michal Viewegh (45) vydal nedávno svoji novou knihu s názvem Andělé všedního dne. Z původního záměru napsat román autor upustil a vznikla tak novela, která mapuje osudy tří lidí v rámci jednoho jediného dne. Na stejné téma teďspisovatel připravuje spolu s textařem Michalem Horáčkem a skladatelem Petrem Hapkou muzikál.

"Námět k této knížce jsem napsal už asi před čtyřmi lety, kdy mě oslovil Michal Horáček, že by chtěl nějakou předlohu pro muzikál. To jsem ještě netušil, že to vyjde jako kniha," vzpomíná Michal Viewegh. "Někde jsem tenkrát viděl fotku, jak se holka v andělském kostýmu na kolečkových bruslích prodírá velkoměstem mezi lidmi. Napadlo mě, že bych mohl udělat takovou variaci na film Nebe nad Berlínem. Hodně jsem o tématu andělů přemýšlel a když mi k tomu pak ještě Michal Horáček, který se o tyto věci zajímá, přidal spoustu zajímavých informací, byl jsem rozhodnutý."

Novela Andělé všedního dne je námětem podstatně smutnější než předešlé autorovy knihy. Mluví se zde o smrti, o víře i o tom, že život není věčný.

"Nemůžu popřít, že knížka je zase inspirovaná něčím, co jsem sám zažil. Zemřel mi otec a bylo to pro mne dost těžké. Odtud pramení smutek z té knížky, ale zároveň si myslím, že není ryze beznadějná. Má i svůj humor," tvrdí autor. "Odehrává se na půdorysu jednoho jediného dne. Začne v sedm ráno v Nuslích a skončí v sedm večer a po celou dobu sleduje čtenář tři hlavní příběhy, tři lidské osudy, které se postupně proplétají, až se nakonec definitivně protnou."

Po filmech konečně i muzikál
Podle Vieweghových knih byly natočeny filmy jako Báječná léta pod psa, Výchova dívek v Čechách nebo teď nově i Účastníci zájezdu. Pokud to dobře dopadne, vznikne i muzikál.

"Určitě bych chtěl, aby vznikl, ale prozatím není jasné, kdy. S Michalem Horáčkem jsme neustále v kontaktu. On už moje libreto zveršoval a nyní jde o to, kdy pan Hapka složí potřebných patnáct písní. Zatím složil jednu a prý se mu moc povedla," prozrazuje spisovatel.

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

Bobby McFerrin se po třech letech vrací do České republiky

22. 2. | S bosýma nohama pobíhá po pódiích nejslavnějších světových scén, objevuje nepopsané hlasové rozsahy…

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…