Vinobraní na Pražském hradě

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Správa Pražského hradu připravila na sobotu 21. října a neděli 22. října 2006 první novodobé „Vinobraní na Pražském hradě“.

Smyslem vinobraní, které se uskuteční v Královské zahradě po oba víkendové dny od 11.00 do 17.00 hodin, je seznámit návštěvníky s více než tisíciletou tradicí pěstování vinné révy na Pražském hradě. Starobylou tradici se Hrad letos rozhodl obnovit a vinobraní je tak současně oslavou první novodobé sklizně vinné révy, ze které bude vyrobeno originální víno z Pražského hradu.

Návštěvníci „Vinobraní na Pražském hradě“ se seznámí s tradicí pěstování vinné révy a výroby vína formou komentovaných prohlídek vinice v Jižních zahradách, která pokračuje v tradici někdejších královských vinic. Informace o historii pěstování vína a další zajímavosti podají návštěvníkům průvodci Pražského hradu a odborníci na pěstování vína. Oba dva dny vinobraní zpříjemní návštěvníkům také hudba z doby Karla IV. Návštěvníci budou mít možnost vedle sektů a vín tradičních značek ochutnat i burčák z renomovaných vinařských oblastí. Nejen pro děti je připravena ochutnávka čerstvě vylisované 100% hroznové šťávy, vyrobené přímo na místě replikou historického lisu.

V Míčovně Pražského hradu bude umístěna jedinečná výstava nástrojů a pomůcek sloužících při výrobě vína v různých historických obdobích. Návštěvníci budou moci shlédnout exponáty ze sbírek Regionálního muzea Mikulov, Národního zemědělského muzea a Klubu kultury Uherské Hradiště.

Vstup na výstavu v Míčovně i komentované prohlídky jsou pro všechny návštěvníky zdarma. Vinobraní na Pražském hradě pořádá Správa Pražského hradu ve spolupráci se společností Bohemia Sekt a restaurací Lví Dvůr na Pražském hradě.

zdroj: Správa Pražského hradu

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…

Dotazník

Dotazník

13. 4. 2017 | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.