Vinobraní na Pražském hradě

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Správa Pražského hradu připravila na sobotu 21. října a neděli 22. října 2006 první novodobé „Vinobraní na Pražském hradě“.

Smyslem vinobraní, které se uskuteční v Královské zahradě po oba víkendové dny od 11.00 do 17.00 hodin, je seznámit návštěvníky s více než tisíciletou tradicí pěstování vinné révy na Pražském hradě. Starobylou tradici se Hrad letos rozhodl obnovit a vinobraní je tak současně oslavou první novodobé sklizně vinné révy, ze které bude vyrobeno originální víno z Pražského hradu.

Návštěvníci „Vinobraní na Pražském hradě“ se seznámí s tradicí pěstování vinné révy a výroby vína formou komentovaných prohlídek vinice v Jižních zahradách, která pokračuje v tradici někdejších královských vinic. Informace o historii pěstování vína a další zajímavosti podají návštěvníkům průvodci Pražského hradu a odborníci na pěstování vína. Oba dva dny vinobraní zpříjemní návštěvníkům také hudba z doby Karla IV. Návštěvníci budou mít možnost vedle sektů a vín tradičních značek ochutnat i burčák z renomovaných vinařských oblastí. Nejen pro děti je připravena ochutnávka čerstvě vylisované 100% hroznové šťávy, vyrobené přímo na místě replikou historického lisu.

V Míčovně Pražského hradu bude umístěna jedinečná výstava nástrojů a pomůcek sloužících při výrobě vína v různých historických obdobích. Návštěvníci budou moci shlédnout exponáty ze sbírek Regionálního muzea Mikulov, Národního zemědělského muzea a Klubu kultury Uherské Hradiště.

Vstup na výstavu v Míčovně i komentované prohlídky jsou pro všechny návštěvníky zdarma. Vinobraní na Pražském hradě pořádá Správa Pražského hradu ve spolupráci se společností Bohemia Sekt a restaurací Lví Dvůr na Pražském hradě.

zdroj: Správa Pražského hradu

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

1. 8. 2016 | V 90. letech usedaly před televizní obrazovky miliony lidí po celém světě, aby se dozvěděly, jak…

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

20. 7. 2016 | Velmi dojemné video v posledních dnech ovládá sociální sítě. Trailer k letošním paralympijským hrám…