Výstava Atentát na Heydricha 70 je pro velký zájem prodloužena

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Pro obrovský zájem veřejnosti byla výstava na pražském Karlově náměstí Atentát na Heydricha 70, která je umístěna do kulis koncentračního tábora, prodloužena do 30. června 2012. Výstavu zatím vidělo více než 25 000 lidí všech věkových kategorií.
"Každé dopoledne navštěvují expozici studenti základních nebo středních škol, odpoledne spíše přicházejí lidé střední generace, v podvečer a o víkendech rodiny s dětmi. Pravidelně ale přicházejí i příbuzní popravených odbojářů a kladou květiny na pietní místo v závěru výstavy", uvedla Lucie Šplíchalová z pořádajícího sdružení Post Bellum.

Vysoce navštěvovaný je i doprovodný program výstavy, v jehož rámci probíhají diskuse s odborníky a pamětníky nebo se promítají filmy související s heydrichiádou. V pondělí 11. června diskutoval s asi stovkou návštěvníků generál Tomáš Sedláček. Generál mluvil o výcviku českých letců v Anglii a detailech života českých vojáků v zahraničí.

Další součástí doprovodného programu bude v pondělí 18. června od 16 hodin přímo na Karlově náměstí vedle expozice benefiční koncert kapely Taxmeni, jehož výtěžek bude věnován na obnovu domku Jana Kubiše a zřízení expozice. Následovat bude zádušní mše za oběti heydrichiády v kostele sv. Ignáce za doprovodu sboru La Grande Bande. Populární program je připraven i pro nadcházející prodloužené období výstavy. Najdete jej také na webových stránkách www.heydrich70.cz

„Vážíme si toho, že lidé výstavu tak hojně navštěvují a také toho, že přispívají na naši činnost formou dobrovolného vstupného. Aktuální výše dobrovolných příspěvků již přesáhla 180 000 Kč. Část těchto peněz darujeme obci Dolní Vilémovice na opravu rodného domu Jana Kubiše a otevření expozice v něm. Druhou část použijeme na nahrávání svědectví pamětníků. To je činnost, která je pro nás zásadní a kterou děláme již jedenáctým rokem. Právě ze vzpomínek starých lidí čerpáme příběhy pro výstavy jako je tato nebo v galerii v Roztokách u Prahy, kde můžete do konce prázdnin navštívit naši další výstavu Ještě jsme ve válce. Ta se nese v úplně jiném duchu - komiksovém,“ uvádí provozní ředitel Post Bellum Jan Polouček.

výstava „Atentát na Heydricha – 70“
Karlovo náměstí, Praha 2
27. května – 30. června 2012

Komentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

Vyrazte do kina: v letní komedii zazáří legendární Raquel Welch

11. 7. 2017 | Od 13. července můžete v českých kinech shlédnout svěží letní komedii Milovník po přechodu, která…

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

Foo Fighters se po pěti letech vrací do Prahy, zahrají největší hity

19. 6. 2017 | 27. června se do Prahy vrátí slavná americká rocková skupina Foo Fighters. Kapela dorazí do České…

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

Tip na výlet: Zajeďte si do Českého ráje na Jičínský Food Festival!

9. 6. 2017 | 2 | S příchodem léta se v prostorech Zámeckého parku v Jičíně uskuteční již třetí ročník Jičínského…

Dotazník

Dotazník

13. 4. 2017 | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.