Žbirkovo album Empatia má kromě nominace na Anděla také nový videoklip

| Autor: redakce | Rubrika: Kultura

Nový videoklip, nominace na hudebního Anděla, pokračování akustického turné... bez přehánění se dá říct, že letošní jaro je pro Mira Žbirku po pracovní stránce příjemně intenzivním obdobím.Natáčení videoklipu k titulní písni alba Empatia jej začátkem dubna zavedlo do milovaného Londýna. Podmanivý duet obrazově umocní záběry natáčené v londýnských parcích, u moře a v City, nechybí na něm samozřejmě ani zpěvačka Magdalena Šalamounová, která spolu s Mirem písničku Empatia nazpívala. Režisérem videoklipu je David Beránek, stejně jako v případě klipu k úspěšnému singlu Tento song.

„Přiznávám, že úspěch alba Empatia mě překvapil, samozřejmě příjemně. Velmi si považuji, že album nazpívané slovensky boduje i v Čechách,“ komentuje Miro Žbirka nominaci alba v kategorii album roku na Výročních hudebních cenách Akademie populární hudby Anděl 2009 a dodává: „Empatia vyšla čtyři roky po mém předchozím studiovém albu, nahrávali jsme půl roku, bylo dost času na přípravu, a to se odrazilo ve výsledku, ten klid a pohoda... Díky za to patří kapele i producentům Aleši Zenklovi a Honzovi Horáčkovi.“Několik písniček z Empatie zazní i na akustickém turné, jehož pokračováním Miro Žbirka udělal radost všem svým příznivcům, kteří se vloni na vyprodané koncerty nedostali. Nezměnila se doprovodná kapela Metro, která zpěváka doprovází už více než deset let, ani repertoár koncertů. Návštěvníci se dočkají oblíbených hitů Denisa, Atlantída, Balada o poľných vtákoch, Biely kvet, Miliónkrát, Mám rád, Zažni... všechny v lehce obnažené, a tím ještě atraktivnější, akustické podobě.

Zdá se, že po prací nabitém jaru čeká Mira Žbirku stejně aktivní léto. Už teď je jisté, že bude hostem několika letních festivalů, např. Benátské noci v Českém ráji, Sázavafestu nebo na slovenské Šíravě.
ČTĚTE TAKÉ:
Sedmačtyřicetiletá Demi Moore: Chci dát Ashtonovi dítěKomentáře

Komentářů celkem: 0

Další články z rubriky

Dotazník

Dotazník

13. 4. | Pomozte nám rozvíjet Váš oblíbený web.

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

Konec léta se blíží, rozlučte se s prázdninami hudbou

10. 8. 2016 | Jeden z posledních festivalu, který nám letošní sezóna dopřeje, je zavedený Rock for Churchill. Ten…

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

Beverly Hills 90210: Jak dnes vypadá Brenda, Brandon a jejich parta?

1. 8. 2016 | V 90. letech usedaly před televizní obrazovky miliony lidí po celém světě, aby se dozvěděly, jak…

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

Jsme superlidi, vzkazují v emotivním videu paralympionici

20. 7. 2016 | Velmi dojemné video v posledních dnech ovládá sociální sítě. Trailer k letošním paralympijským hrám…